Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5330
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W niedzielę pojadą kolarze i wystapi Ewa Farna

Piątek, 15 maja 2015, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015, 7:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W niedzielę pojadą kolarze i wystapi Ewa Farna
Fot. Organizator
To już pewne – w niedzielę (17.05) na jeleniogórskim Rynku wystąpi Ewa Farna. Występ piosenkarki, który planowany jest ok. godz. 20.00 będzie zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji przygotowanego przez organizatorów Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Wisegrad 4 Bicycle Race”.

W najbliższą niedzielę Jelenia Góra będzie gościć zawodowych kolarzy, z grupą CCC Polkowice na czele, a wyścig zaliczany jest do rankingu UCI. Grand Prix Polski będzie jedną z czterech rund Wyścigu Grupy Wyszehradzkiej, pozostałe odbędą się na terenie Węgier, Czech i Słowacji. Poza zawodowcami, którzy z Placu Ratuszowego wystartują o godz. 15:00, do rywalizacji przystąpią również amatorzy (start o godz. 11:00). Trasa wyścigu przygotowana jest pod typowych górali, bowiem wiedzie przez Karpacz i Zachełmie, z metą na jeleniogórskim Rynku (w sumie zawodowcy mają do pokonania 135 km).

Oficjalny patronat nad imprezą objął Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, który tego dnia, również w Jeleniej Górze spotka się ze swoimi odpowiednikami oraz ambasadorami państw Grupy Wyszehradzkiej. Tematem międzynarodowego forum polityczno-gospodarczego w Filharmonii Dolnośląskiej będzie „Współpraca i działanie w ramach współdziałania regionów przygranicznych Grupy Wyszehradzkiej”.

Na Placu Ratuszowy warto się wybrać już od godz. 10.00. Dla najmłodszych przygotowano wiele zabaw i konkursów, będzie też strefa aktywności i zdrowia, a także gratka dla miłośników dobrego jedzenia, czyli Festiwal Smaków – kulinarna podróż smaków poprzez kraje Grupy Wyszehradzkiej przygotowana przez uczniów ZSPU w Jeleniej Górze.

W tzw. międzyczasie o godz. 11.00 wystartują kolarze amatorzy, a zakończenie ich wyścigu planowane jest ok. godz. 13.00. Elita będzie się ścigać od godz. 15.00 do 1900.

Od godz. 16.00 odbędą się pokazy tańca oraz zumby. Przez cały dzień odbędą się liczne występy artystyczne, m.in. Perfectum, Paka Buziaka, a po dekoracji zwycięzców biegu głównego, ok. godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – Ewa Farna, która zaśpiewa zarówno po polsku, jak i po czesku. Zakończenie imprezy ok. godz. 21:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group