Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6033
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Michałowicach będzie platforma widokowa?

Czwartek, 15 lutego 2018, 9:04
Autor: WAC
Region: W Michałowicach będzie platforma widokowa?
Fot. WAC
Pierwszy etap oceny, czyli weryfikację formalną przeszedł pozytywnie wniosek o wsparcie unijne z programu Polska–Czechy Interreg VA na budowę platformy widokowej w Michałowicach, złożony wspólnie przez Piechowice oraz czeskie Rokytnice.

Punkt widokowy "Złoty Widok", przy którym według planów ma powstać platforma widokowa usytuowany jest przy szlaku turystycznym na wysokości ok. 656 m n.p.m. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy jednak mają dość ograniczone możliwości podziwiania stamtąd panoramy Karkonoszy z widokiem na Szrenicę, Śnieżne Kotły i Szklarską Porębę. Pole widzenia ograniczają im korony okolicznych drzew oraz pobliskie zespoły skalne.

Aby temu zaradzić samorządowcy chcą wybudować platformę widokową zakotwioną do podłoża skalnego i wysuniętą na około 14 metrów od szlaku.

W ramach projektu planowane jest też wyremontowanie parkingu w Michałowicach na skrzyżowaniu ulicy Sudeckiej i Śnieżnej oraz budowę niewielkiego parkingu w centrum Piechowic, w okolicach Urzędu Miasta przy ul. Żymierskiego.

Decyzja o tym czy samorządowcy z Piechowic otrzymają dofinansowanie do swojego projektu okaże się w połowie marca. Jeśli tak się stanie, budowa platformy ma rozpocząć się 1 czerwca tego roku, a zakończyć 30 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group