Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7247
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W magicznym lesie nie zmieścił się tylko jeleń

Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 15:07
Aktualizacja: 15:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W magicznym lesie nie zmieścił się tylko jeleń
Fot. TEJO
Najmłodsi, którzy od dziś odwiedzają cieplicką placówkę, mogą zobaczyć nie tylko kolekcję ptaków i motyli z całego świata, lecz także wstąpić na ścieżkę i przespacerować się pośród „magicznych” drzew.

Jedno z pomieszczeń, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przemieniło się w las. A w nim – jego mieszkańcy: dzik, kuna, jenot i kilka innych zwierząt, które zastygły w bezruchu. W ich tle – prawdziwa choinka, która przypomina o zbliżających się świętach.
– A gdzie jest jeleń? – dopytywały dzieci z Przedszkola „Zaczarowany Parasol”. – Nie zmieścił się, bo mamy za małe pomieszczenia – usłyszały w odpowiedzi.

– Magiczny Las to najnowsza oferta edukacyjna Muzeum Przyrodniczego – mówi Stanisław Firszt, dyrektor placówki, który dziś pierwszy dzień jest nominowanym szefem MP. – Dzieci zapoznają się w ten sposób z fauną Karkonoszy, a oprócz tego uczą się szacunku dla przyrody – dodaje.

Dziś gośćmi MP były Maria Nienartowicz, bajkopisarka z Karpacza, która na kartach swoich książek ożywiła postać Skrzata Karkonoskiego, oraz eksdyrektorka Teatru Norwida Alina Obidniak, znana także ze swojej proekologicznej działalności. Po zwiedzeniu Magicznego Lasu, dzieci przeniosły się w świat bajek opowiadanych przez panią Marię.
Jedną z grup odwiedził także Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który opowiedział tym razem o prawdziwym lesie i jego mieszkańcach.

– Chcemy, aby Muzeum poprzez takie atrakcje, służyło także najmłodszym mieszkańcom Cieplic – mówi Stanisław Firszt, który już teraz planuje poszerzenie działalności edukacyjnej placówki, aby nie była znana tylko i wyłącznie z bogatej kolekcji ptaków i motyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group