Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8510
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Maciejowej było bosko

Niedziela, 29 czerwca 2008, 7:14
Aktualizacja: 16:40
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: W Maciejowej było bosko
Fot. Mar
Bawarczycy śpiewający po polsku, niemiecku i po śląsku, muzyk Arci rapujący o Bogu, pokazy tresury policyjnych psów. To tylko niektóre punkty programu III Festynu Parafialnego w Maciejowej.

– Po raz pierwszy zorganizowaliśmy go trzy lata temu, żeby zebrać pieniądze na remont naszego kościoła pw. św. Piotra i Pawła – mówi współorganizatorka i członkini rady parafialnej Iwona Sławińska. Dziś (niedziela) przypada święto patronów świątyni.
– Udało się, a ludzie zaczęli nas zachęcać, żebyśmy taką zabawę na wolnym powietrzu zrobili ponownie. W tym roku zbieramy na naprawę kościelnego dachu i spodziewamy się, że będzie to kwota około 10 tysięcy złotych.

Rada przygotowała loterię, w której każdy los wygrywał, kiermasz ciast i roślin ozdobnych. Wielkie zainteresowanie wzbudziły motocykle z jeleniogórskiego klubu Sfora. Natomiast mieszkańcy tłumnie bawili się przed sceną, a to w rym rapu, a to przy coverach w wykonaniu grupy E=mc2 i przy muzyce bawarskiej.

Kapela z muzykami w krótkich spodniach przyjechała z Wodzisławia Śląskiego, gdzie z powodzeniem występuje na festynach. Zaproszono ich ponieważ do Maciejowej przyjechała delegacja z zaprzyjaźnionej parafii w Neufarhn niedaleko Monachium.

Szesnaście osób prowadzi tamtejszy proboszcz, Hipolit Ilbayama, pochodzący z Konga. Trzeba było widzieć jak tańczy do bawarskich rytmów przed sceną. A zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
218
Nigdy
21%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group