Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 5429
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W „Lemie” mają haka…

Wiadomości: KOWARY
Piątek, 19 lutego 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
… na raka! Licealiści z Kowar przekonują, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ich akcja ma znaczenie szczególne w powiązaniu z chorobami nowotworowymi.

– Statystyki onkologiczne biją na alarm. Przyczyna bez wątpienia jest niska frekwencja podczas badań profilaktycznych i bagatelizowanie problemu. Środowisko medyczne postanowiło działać i jego starania zaowocowały powstaniem ogólnopolskiego programu MAM HAKA NA RAKA – wyjaśniają licealiści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach.

Dla pięciu osób to już kolejna edycja tego projektu. Planują przeprowadzenie kampanii w celu promowania profilaktyki nowotworowej. Celem programu jest wykształcenie świadomego zdrowotnie pokolenia oraz przełamania tabu chorób nowotworowych.

– Jednym z kluczowych założeń jest przygotowanie ludzi do podejmowania działań profilaktycznych, ponieważ tylko wczesne wykrycie daje szansę wyleczenia – mówią licealiści. Są uczniami klasy II b o profilu biologiczno-chemicznym. Opiekunką młodzieży jest nauczycielka Barbara Stefanik-Makuch. Młodzi ludzie prowadzą w Internecie bloga, w którym zawarli mnóstwo informacji dotyczących omawianej problematyki. Adres: http://lemkowary.blog.onet.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 19-02-2010 16:33
dostalam zaproszenie na badania ale wczesniej na wlasna reke je zrobilam -i tak mysle w ktorej grupie jestem ?swiadomej czy nieuswiadomionej?
~ 20-02-2010 12:36
wszystko fajnie...tylko niewiem skad ten czarny chłopak tam sie znalazł HAHA Walet
~haha 23-02-2010 16:53
pozdrawiam wszystkich moich fanów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group