Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2457
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W krzywym zwierciadle „Smaku mamrota”

Poniedziałek, 9 marca 2009, 21:22
Aktualizacja: 22:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W krzywym zwierciadle „Smaku mamrota”
Fot. TEJO
Narodowe wady na bardzo wesoło pokazali odtwórcy głównych ról w serialu „Ranczo”, którzy dziś w Jeleniogórskim Centrum Kultury wystąpili w programie kabaretowym „Smak mamrota”.

Mamrot to tania nalewka winopodobna, w której rozsmakowują się Solejuk, Pietrek i Stach. W pijano-groteskowym i z lekka skacowanym widzie opisują naszą rzeczywistość, a okazję ku temu dają im lekcje, które muszą poprowadzić w szkole w ramach terapii zniechęcania do pijaństwa.

Prześmiewcze spojrzenie na Polaków przez pryzmat dużej dozy autoironii, a także cięgi dla grona rządzących naszym krajem – to w dużym skrócie – przesłanie tego zabawnego spektaklu. Oparta na celnych skeczach, zabawnie dobranych dialogach, dobrych gagach i miłych dla ucha piosenkach z tekstem sztuka wzbudziła w publiczności salwy śmiechu.

Tym większe, że widzowie są zaangażowani w przedstawienie robiąc za „klasę”, której lekcji z poszczególnych przedmiotów udzielają im Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski oraz Bogdan Kalus. W kabarecie występuje także Ewa Kuryło. Duże brawa, zwłaszcza od miłośników serialu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group