Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7118
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W krzywym zwierciadle „Smaku mamrota”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 9 marca 2009, 21:22
Aktualizacja: 22:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Narodowe wady na bardzo wesoło pokazali odtwórcy głównych ról w serialu „Ranczo”, którzy dziś w Jeleniogórskim Centrum Kultury wystąpili w programie kabaretowym „Smak mamrota”.

Mamrot to tania nalewka winopodobna, w której rozsmakowują się Solejuk, Pietrek i Stach. W pijano-groteskowym i z lekka skacowanym widzie opisują naszą rzeczywistość, a okazję ku temu dają im lekcje, które muszą poprowadzić w szkole w ramach terapii zniechęcania do pijaństwa.

Prześmiewcze spojrzenie na Polaków przez pryzmat dużej dozy autoironii, a także cięgi dla grona rządzących naszym krajem – to w dużym skrócie – przesłanie tego zabawnego spektaklu. Oparta na celnych skeczach, zabawnie dobranych dialogach, dobrych gagach i miłych dla ucha piosenkach z tekstem sztuka wzbudziła w publiczności salwy śmiechu.

Tym większe, że widzowie są zaangażowani w przedstawienie robiąc za „klasę”, której lekcji z poszczególnych przedmiotów udzielają im Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski oraz Bogdan Kalus. W kabarecie występuje także Ewa Kuryło. Duże brawa, zwłaszcza od miłośników serialu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

selgarf 9-03-2009 21:27
w polarnym serialu chyba coś nie tak:)
~abc 9-03-2009 22:46
Dzięki redaktorku, że zamieściłeś zdjęcia publiki z widowni, właśnie jestem ujęty z panienką, a żona siedziała w domu. Jak coś się wyda to będzie mój koniec
TEJO 9-03-2009 22:54
do abc - Czytelniczku:-) VI przykazanie:-) Konrad Przezdzięk
~do abc 9-03-2009 23:50
skoro dopisujesz taki tępy komentarz (sugerując aby wszyscy cię szukali na fotach)to bardziej się chwalisz niż żalisz Pajacu malinowy;)
~ago od kosmosu 10-03-2009 7:27
do ~~abc. No, teraz to każdy, kto kliknie na ten artykuł, na pewno obejrzy zdjęcia od początku do końca i z powrotem! A wszystkie potencjalne "panienki" będą ciebie omijały z daleka wielkim łukiem, tchórzu-zdrajco!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group