Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7179
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W KPSW absolwenci otrzymali dyplomy

Sobota, 16 lipca 2016, 10:27
Aktualizacja: Niedziela, 17 lipca 2016, 8:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W KPSW absolwenci otrzymali dyplomy
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (15 lipca) absolwenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze wzięli udział w uroczystym wręczeniu dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia. Były chwile refleksji, wzruszenia oraz radości.

W auli rektoratu zgromadzili się przedstawiciele władz uczelni oraz władze Jeleniej Góry, interesariusze kierunków KPSW, a przede wszystkim absolwenci i ich rodzice. Nagrodzono tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Wręczono 220 dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia, a na koniec nie mogło zabraknąć rzutu biretem.

Rektor jeleniogórskiej uczelni prof. dr hab. Marian Ursel podkreślał, że wręczenie dyplomów to jest niezwykły moment. - To jest takie rozdarcie wykładowcy, który przywiązuje się do studentów. Czuję się jak dróżnik na linii kolejowej, który odprawia pociągi tylko w jedną stronę, ale tak powinno być. Cieszy mnie to, że ci ludzie zdobywają wykształcenie i jakiś udział w tym mamy – powiedział. - Nie chciałbym być Pazdanem, który zatrzymuje wszystkich – zażartował rektor.

- To były szczególne lata w moim życiu. Wydaje się, że najlepsze odkąd pamiętam – wyznał Marek Runiewicz, absolwent Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, który w swoim wystąpieniu w imieniu studentów apelował do wszystkich o wzajemny szacunek, którego coraz mniej w naszych czasach. Nasza uczelnia jest mała, ale kształci o profilu praktycznym i to jest ogromna zaleta. - Pielęgniarki uczą się na żywym organizmie, filolodzy uczą się prowadzić lekcje. Robimy to, co nas interesuje – dodał Marek Runiewicz, który chce kontynuować filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim, a w przyszłości uczyć się kolejnych języków i dziennikarstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group