Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3767
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu... zebrating. Warto to zobaczyć

Wtorek, 24 września 2013, 8:45
Aktualizacja: Czwartek, 26 września 2013, 7:32
Autor: Mea
Karpacz: W Karpaczu... zebrating. Warto to zobaczyć
Fot. UM Karpacz
Na barierkach ośmiu mostów w mieście pod Śnieżką pojawił się zebrating, czyli uliczna sztuka polegająca na przyklejaniu do szczebelków nalepek, które tworzą jedną całość, gdy się na nie patrzy pod odpowiednim kątem

– Gdy stanie się w odpowiednim miejscu przy barierkach można zobaczyć m.in. Ducha Gór, Dziki Wodospad, Śnieżkę, kościółek Wang, czy też panoramę miasta – zachęca do oglądania Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Zebrating został wykonany w akcji społecznej przez pracowników ogólnopolskiej firmy, goszczącej w Karpaczu, która chciała pozostać anonimowa. Prace można zobaczyć na mostach w ciągu ulic: Świętokrzyskiej, Poznańskiej, Kowarskiej, Mostowej, Obrońców Pokoju, Kolejowej, Karkonoskiej i Strażackiej. Ponadto pracownicy posadzili drzewa na terenie miasta i namalowali mural na ścianie Szkoły Podstawowej w Karpaczu.

- Pierwszy pomysł wykonania w naszym mieście zebratingu padł podczas spotkania dotyczącego zagospodarowania deptaka w Karpaczu. Jedna z grup wykonująca projekt zaproponowała taki sposób uatrakcyjnienia przestrzeni publicznej i promocji zabytków oraz ciekawych miejsc. Postanowiliśmy na próbę pozwolić na umieszczenia kilku takich prac. Osiem barierek na mostach zostało oklejonych specjalną taśmą z odpowiednimi obrazami – mówi Ryszard Rzepczyński.

To jednak nie koniec zebratingu w tej turystycznej miejscowości. – Mamy plan, by zorganizować grę miejską z jego wykorzystaniem - dodaje wiceburmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group