Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5823
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Karpaczu wyłonią najlepszy pomysł dla turystów

Wiadomości: REGION
Piątek, 6 lutego 2009, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: Ania
Drezyniarze z Karpacza na własnej skórze przekonali się, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
Fot. KDR
Pod Śnieżką po raz trzeci ogłoszono konkurs na Najciekawszy Produkt Karpacza 2008. Uczestnicy bardzo długo zastanawiali się nad wzięciem udziału w eliminacjach. Istniało nawet poważne przypuszczenie, że rozgrywki zostaną odwołane, ale pod koniec stycznia zgłosiły się zainteresowane osoby.

Konkurs skierowany jest do wszystkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Karpaczu. Jego głównym celem jest popularyzacja nowych rzeczy, jakie pojawiają się pod Śnieżką – Chcemy wypromować produkty, jakie pojawiły się w naszym mieście w minionym roku. W konkursie mogą więc wziąć udział wszystkie osoby, które zrealizowały jakieś działania w ubiegłym roku – mówi Ryszard Rzepczyński, burmistrz Karpacza.

Wyniki konkursu poznamy do 30 marca bieżącego roku. Nagrodami są: tytuł na Najciekawszy Produkt turystyczny Karpacza roku 2008 oraz podanie informacji o wyróżnionych pomysłach lub rzeczach na stronie internetowej miasta www.karpacz.pl i promowanie ich na wielu imprezach.

W przeszłości losy laureatów nagrody bywały różne. Jaskrawy przykład to stowarzyszenie Karkonoskie Drezyny Ręczne. Ogłoszone hitem dla turystów, kilkanaście miesięcy później popadły w niełaskę samorządu, który pozwolił na usunięcie wyposażenia stowarzyszenia ze stacji kolejowej w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~portier 6-02-2009 9:25
Łaska Pana nie na pstrym koniu, ale na pstrej drezynie jedzie :) Jaki jest cel promowania, skoro się potem to niszczy?
~Portier 6-02-2009 11:40
ok
~kwakwa do karpaczan 6-02-2009 15:32
moim pomysłem na najlepszy pomysł dla turystów jest niemałpowanie podhala,góralskie gospody,stoiska z "wełną" i owczymi serkami powstają jak grzyby po deszczu,ludzie nie jesteśmy zakopanym, mamy masę wolnych terenów,inwestowanie w narciarstwo,tory saneczkowe,sporty ekstremalne(wspinaczkę,quady itp)organizowanie imprez masowych na świeżym powietrzu uważam za słuszniejsze...
~Moloch Karpacz 6-02-2009 16:32
Oprócz Śnieżki, starego wyciągu krzesełkowego, rynny zjazdowej Góralszczyzny z pod Tatr u Ducha Gór to po za tym - nuda zaorajcie jeszcze dworzec i torowisko - wybudujcie jeszcze z 15 super hoteli i będzie wspaniale - a góry będzie można oglądać z daleka bo w samym Karpaczu to już nic nie widać - tylko same samochodny - jak u nas na Zabobrzu
~xena11 6-02-2009 20:12
Burmistrz Karpacza nazywa się Malinowski
~kwakwa do Moloch Karpacz 6-02-2009 20:56
to sobie załatw pracę na śnieżce,będziesz miał przestrzeń...i zatęsknisz za samochodem...
~ 6-02-2009 21:40
Do| ~Moloch Karpacz ....jest świetne lodowisko,nowa inwestycja i myślę,że trafna!i Całoroczna!!!!!!!!! nie tylko tzw,sezon!Ty mówisz tylko o atrakcjach zimowych!!!!A tak na marginesie..jesteś z Zabobrza,to co ty możesz wiedzieć:)
~KDR 7-02-2009 0:55
Jest lodowisko i byłoby znacznie więcej atrakcji, które wzbogaciłyby ofertę Karpacza gdyby oddolne inicjatywy nie były "uwalane" w zarodku z powodu partykularnych interesów "uwalaczy". Problem w tym, że dzieje się tak przy ogólnej akceptacji Rady Miasta, która straciła zdolność do reprezentowania kogokolwiek i zupełnej bierności znacznej (choć nie całej) społeczności lokalnej. Rafał Gersten

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group