Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 7674
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze również opuszczają Nowoczesną

Sobota, 20 maja 2017, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: Grzegorz Stankiewicz
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze również opuszczają Nowoczesną
Fot. Archiwum
Informujemy, iż wczoraj oraz w dniu dzisiejszym z członkostwa w partii Nowoczesna Ryszarda Petru zrezygnowało 18 działaczy Koła w Jeleniej Górze. Osoby opuszczające partię to m.in. Grzegorz Stankiewicz – członek Zarządu Dolnego Śląska, Katarzyna Samulska – delegat Rady Regionu, Sergiusz Kucharski – przewodniczący Koła, Piotr Ślawski – skarbnik.

Wszystkie te osoby od samego początku zaangażowały się w projekt Nowoczesna, najpierw jako stowarzyszenie, później jako partia polityczna z nadzieją, że nowa, świeża organizacja pozwoli na realizację celów społecznych i gospodarczych bez wcześniejszych problemów, które toczyły polską sceną polityczną. Z tym duchem działacze pracowaliśmy i wraz z Legnicą jako pierwsi w Polsce zebraliśmy podpisy pod listami wyborczymi, wypracowaliśmy drugi po Wrocławiu wynik wyborczy, pozyskaliśmy lokal, uczestniczyliśmy w wielu akcjach Nowoczesnej w kraju.

Niestety problemy rozpoczęły się już po wyborach, gdzie posłanka N z Kunic Elżbieta Stępień postanowiła przejąć władzę absolutna w Regionie. Chciała weryfikować cv osób, które pracowały w organizacji zanim ona się w niej pojawiła. Pragnęła stworzyć koło legnicko-jeleniogórskie, aby poprzez głosowania mieć wpływ na wybór jego zarządu. Te działania spotkały się z naszym oporem i poprzez Zarząd Regionu udało się te plany powstrzymać. Jednak z czasem okazało się, że posłanka nie odpuszczała i pomijając struktury organizowała spotkania w celu promocji swojej osoby, nie dbając o jakikolwiek interes wyborców, których reprezentuje.

Zaproszenia dla pani poseł na spotkanie i wyjaśnienie problemu w Jeleniej Górze były ignorowane. Elżbieta Stępień nigdy nie spotkała się z zarządem i członkami koła w Jeleniej Górze. Zamiast tego E. Stępień otworzyła w naszym mieście biuro społeczne nie zapraszając na jego otwarcie członków N tylko min. Panią Starostę z PO. Na zgłaszane problemy przez Zarządy kół w Jeleniej Górze i Legnicy władze krajowe nie reagowały. Szalę goryczy przelało umówione przez Panią Stępień spotkanie z dziennikarzami, na które nie dojechała, odwołując je już po jego rozpoczęciu, mimo tego, że wjechała już do naszego miasta.
Nie mogąc ciągle tłumaczyć irracjonalnych działań Pani Stępień w OW1 oraz braku jej działań na rzecz naszej społeczności w Sejmie, nie uzyskując żadnej pomocy od władz krajowych postanowiliśmy w proteście zrezygnować z członkostwa w Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przykro nam, że Zarząd Krajowy zamiast przeprowadzić rozmowę z posłanką zdecydował się na utratę 29 członków w Jeleniej Górze i Legnicy. Ludzie ci na rzecz N oddali swoje serce, czas i środki.

Ponieważ w Legnicy 11 członków również odeszło i po tym fakcie z Nowoczesnej wyszedł przekaz, że są to działania wyborcze i sterowane przez inne organizacje oświadczamy, że nasze rezygnacja pokierowana jest wyłącznie brakiem możliwości dalszej współpracy z posłanka z Kunic Panią Elżbietą Stępień. Samej Nowoczesnej życzymy sukcesów, powrotu do pierwotnych ideałów i większego szacunku do struktur, które mają duży udział w sukcesie wyborczym tej partii.

Grzegorz Stankiewicz (były członek Zarządu Dolnego Śląska Nowoczesnej Ryszarda Petru)

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
47
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
57%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group