• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 5:45
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 1602
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W Jeleniej Górze również opuszczają Nowoczesną

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 maja 2017, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: Grzegorz Stankiewicz
Fot. Archiwum
Informujemy, iż wczoraj oraz w dniu dzisiejszym z członkostwa w partii Nowoczesna Ryszarda Petru zrezygnowało 18 działaczy Koła w Jeleniej Górze. Osoby opuszczające partię to m.in. Grzegorz Stankiewicz – członek Zarządu Dolnego Śląska, Katarzyna Samulska – delegat Rady Regionu, Sergiusz Kucharski – przewodniczący Koła, Piotr Ślawski – skarbnik.

Wszystkie te osoby od samego początku zaangażowały się w projekt Nowoczesna, najpierw jako stowarzyszenie, później jako partia polityczna z nadzieją, że nowa, świeża organizacja pozwoli na realizację celów społecznych i gospodarczych bez wcześniejszych problemów, które toczyły polską sceną polityczną. Z tym duchem działacze pracowaliśmy i wraz z Legnicą jako pierwsi w Polsce zebraliśmy podpisy pod listami wyborczymi, wypracowaliśmy drugi po Wrocławiu wynik wyborczy, pozyskaliśmy lokal, uczestniczyliśmy w wielu akcjach Nowoczesnej w kraju.

Niestety problemy rozpoczęły się już po wyborach, gdzie posłanka N z Kunic Elżbieta Stępień postanowiła przejąć władzę absolutna w Regionie. Chciała weryfikować cv osób, które pracowały w organizacji zanim ona się w niej pojawiła. Pragnęła stworzyć koło legnicko-jeleniogórskie, aby poprzez głosowania mieć wpływ na wybór jego zarządu. Te działania spotkały się z naszym oporem i poprzez Zarząd Regionu udało się te plany powstrzymać. Jednak z czasem okazało się, że posłanka nie odpuszczała i pomijając struktury organizowała spotkania w celu promocji swojej osoby, nie dbając o jakikolwiek interes wyborców, których reprezentuje.

Zaproszenia dla pani poseł na spotkanie i wyjaśnienie problemu w Jeleniej Górze były ignorowane. Elżbieta Stępień nigdy nie spotkała się z zarządem i członkami koła w Jeleniej Górze. Zamiast tego E. Stępień otworzyła w naszym mieście biuro społeczne nie zapraszając na jego otwarcie członków N tylko min. Panią Starostę z PO. Na zgłaszane problemy przez Zarządy kół w Jeleniej Górze i Legnicy władze krajowe nie reagowały. Szalę goryczy przelało umówione przez Panią Stępień spotkanie z dziennikarzami, na które nie dojechała, odwołując je już po jego rozpoczęciu, mimo tego, że wjechała już do naszego miasta.
Nie mogąc ciągle tłumaczyć irracjonalnych działań Pani Stępień w OW1 oraz braku jej działań na rzecz naszej społeczności w Sejmie, nie uzyskując żadnej pomocy od władz krajowych postanowiliśmy w proteście zrezygnować z członkostwa w Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przykro nam, że Zarząd Krajowy zamiast przeprowadzić rozmowę z posłanką zdecydował się na utratę 29 członków w Jeleniej Górze i Legnicy. Ludzie ci na rzecz N oddali swoje serce, czas i środki.

Ponieważ w Legnicy 11 członków również odeszło i po tym fakcie z Nowoczesnej wyszedł przekaz, że są to działania wyborcze i sterowane przez inne organizacje oświadczamy, że nasze rezygnacja pokierowana jest wyłącznie brakiem możliwości dalszej współpracy z posłanka z Kunic Panią Elżbietą Stępień. Samej Nowoczesnej życzymy sukcesów, powrotu do pierwotnych ideałów i większego szacunku do struktur, które mają duży udział w sukcesie wyborczym tej partii.

Grzegorz Stankiewicz (były członek Zarządu Dolnego Śląska Nowoczesnej Ryszarda Petru)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~gość 20-05-2017 9:39
Rysiu zobacz na te liste kto to nam pozapisywał. Połowa PZPR i UBecja a druga połowa kur... i złodzieje a mieliśmy być nowocześni. - Dobrze masz wolną rękę wywalaj kogo chcesz tylko nie przeszkadzaj mi teraz głowy bo lece na Madere. - Rysiu a kiedy wrócisz? - Nie wiem, jak pukne Joanke to wróce, może jeszcze w samolocie mi da. Aha a jak by żonka się pytała to jestem w Sejmie i okupuje mównice.
~r 20-05-2017 9:57
Wreszcie. Tak obserwowalam i czekałam az sie zdecyduja to rzucić. Poslanka "od linii ciaglej" kosztuje nas majatek. Ponad 100 przelotow do Warszawy, diety, pensja i co z tego mamy? Pokloceni ludzie, zniszczony wizerunek. Pewnie nikt jej juz nie wystawi na listy wyborcze tylko nikt jej jeszcze tego nie powiedział.
~antykomuch 20-05-2017 10:03
Niestety obecna opozycja jest cienka jak skarpeta,zero pomysłu i same wpadki.wyglada na to że ucho prezesa porządzi tym krajem jeszcze długo ,niestety.A po nich to choćby i potop.
~rumcajs54 20-05-2017 11:42
Nie "w dniu dzisiejszym" tylko "dzisiaj".
~√π 20-05-2017 12:01
To dlatego 18% rządzi 82%
~B+ 20-05-2017 14:46
Kropka N sypie się jak choinka w styczniu.
~jaity 20-05-2017 16:04
Poziom językowy tego tekstu jest przerażający. Błąd za błędem...
~max 20-05-2017 16:16
Takie same oszołomy jak wielu przed nimi. Wypełzło to z pod jakiegoś kamienia wpełznie pod inny ...
~Bambo 20-05-2017 18:10
To co teraz co dzień będzie publiczne pranie brudów na łamach jelonki? zaczyna się!!!... Drodzy nowocześni - bądźcie nowocześni!!! Zróbcie jakąś konferencję prasową, tv, czy coś z udziałem tego swetru i jego dziewczyny. Będzie się z czego pośmiać - jak zawsze gdy wypowiadają się publicznie nowocześni, nowocześnie....
~Lecimy 20-05-2017 19:25
Nowoczesna leci we mgle jak TUPOLEW. Tyle, że tutaj już nic nie pomoże, a brzoza jest blisko. Było do przewidzenia. Bankster nie da rady pociągnąć społeczeństwa. To nie korpo, to nie tabelki w excelu, to nie słupki poparcia są najważniejsze, ale LUDZIE. I o tym zapomnieli opalając się na Maderze.
~hycel 20-05-2017 20:49
A co z naszymi radnymi ? Klub N w radzie jeleniej przestaje istnieć,to jak a następna nazwa dla niepokornych ? Zbuntowana?,Podporzadkowana?Służalcza ? Lizusowska? Uległa? Może pomożemy wybrać ?
~%%sow&& 21-05-2017 7:51
Ci z Nowośmiesznej i POszustów to ewidentni zdrajcy oni ciągle jeżdżą do PE i szkalują POLSKI Rząd. Petru do rozczochranego Guya Verholstadfa, a Schetyna do zdrajcy Tuska i Shmita. Nowoczesna i PO -Targowica.
~AnnaD 21-05-2017 8:51
Po pierwsze - rząd szkaluje się sam i ma w tej dziedzinie olbrzymie osiągnięcia. Po drugie - jeśli opozycja nie zmądrzeje to będziemy mieli PRL-pis jeszcze przez 5 kadencji. Po trzecie - wszystko wskazuje na to że PiS się sam wykończy, ale kto będzie po PiSie naprawiał Polskę?
~@^@ 21-05-2017 9:01
Ta partia to częściowo ustawka służb a częściowo naiwni, łatwowierni ludzie, którzy naprawdę uwierzyli w nowy, "nowoczesny" oddolny ruch ludzi spoza układu PO-PIS. No i dobrze, że się opamiętali. .N zostanie wchłoniete w jakiś sposób przez PO, bo tamci mają poparcie Mutti z Deutschlandu - w tej chwili Berlin nadaje kierunek i gwarantuje posady unijne. Czy jest jakaś alternatywa do PO-PIS? Coś się tam klaruje, ale ciągle trzeba zaglądać pod podszewkę, czy znów nie jest to jakas ustawka. Na pewno zawsze jest potrzebne zaangażowanie w samorządach i w ogóle obywatelska aktywność. Bo inaczej zjedzą (centralne władze) nas z włosami.
~typ 21-05-2017 9:08
Takie czasy że opozycja jest głupsza od rządu. Mądrzy ludzie chyba z Polski wyjechali. Zacząć trzeba od tego że inteligencje wymordowali nam niemcy podczas ostatnich wojen. Eh...
~@^@ 21-05-2017 9:47
Jeszcze jedno...to, że .N zwiera szeregi i się radykalizuje prowadząc czystkę to znak, że dojdzie do ostrego prania mózgów w sprawie migrantów. To już widać po wystąpieniach takich posłów jak Scheuring-Wielgus machąjacymi fotkami z "sierotkami". A taka prawda, ze codziennie tysiącami przypływa "czarne złoto", pontony są pełne, ale tylko parę metrów w głąb morza, bo dalej transportowani są przez organizacje "humanitarne" - to jest przemysł socjalny, na którym różniez mafia zarabia https://www.youtube.com/watch?v=TbIc1LZqIAw
~do typ 21-05-2017 10:38
100% racji,niestety na dzień dzisiejszy nie ma kto zagrozić pislamowi.Szkoda tylko kraju,który za kilka lat odczuje boleśnie skutki tych rządów,zwłaszcza zadłużenie będzie bolało ciemny lud,który dobrze teraz się bawi na kredyt.
~do wyżej 21-05-2017 10:52
No tak już boli, ze pieniądze mafii paliwowej idą na polskie dzieci. Oj boli....
~luc 21-05-2017 11:15
Komunistyczne ścierwo niszczylo Polaków i Polskość od 17 wrzesnia 1939 roku. Po okrąglym STOLCU czerwone bydło które przeobrażało się jak poczwara w wiele parti dla zmylenia Polaków zaczęło niszczyć i rozprzedawać za "kopertówki" znane firmy polskie aby pozbawić Polaków majątku narodowego i aby zostali parobkami we własnym kraju co nadzorował znany bolek który na konec oficjalnie dolączyl do komunistów czyli swojej rodzimej parti.
~gość 21-05-2017 13:20
jebac ubeckie k..wy!
~Też mam pretensje do komuny 21-05-2017 14:11
Mam wielkie pretensje do komuny o to,że chamów nauczyła czytać i pisać. Rola chamów to krowom rozczesywać ogony i kury szczać prowadzać.Jak sięgnąć wzrokiem większość tu PiSzących to potomkowie tych spod znaku sierpa ( wieśniaków) i mlota (roboli), co to teraz lżąc i plując na innych odżegnują się od swych korzeni.Rodzice tych rzekomych patriotów ochoczo grabili "panockie" wlościa i jak komuna rządziła to gromadnie do koryta się przepychali. TKM -choć tego hasła jeszcze nie znali a już stosowali. Dla uściślenia słowo cham uzyto w znaczeniu staropolskim - chłop pańszczyżniany.Jakby dowództwo przed 17 września 39 nie spier... z dobrami i kochankami, to by nie było do kogo nawiązywać i nie byłoby podziału, bo godnie by polegli jak wielu z mojej rodziny, zwykłych zołnierzyi
~cd. 21-05-2017 14:14
którzy do końca walczyli w kampanii wrześniowej i dalej i i zginęli.
~do : wszystkich 21-05-2017 15:07
Mam WIELKIE pretensje do kogokolwiek, kto by to nie był , kto nauczył chama o piszącego z IP *.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.198, czytać. Skutek jest taki, że on, zamiast krowom rozczesywać ogony i kury szczać prowadzać, zaśmieca swoimi postami wszystkie fora na Jelonce !!!
~sic33 21-05-2017 18:59
Nie ma się kim przejmować(oni nigdy nie zmienią antypolskiego działania).Nowoczesna to nowoczesny odłam Platformy"Obywatelskiej". Tak jak "Obywatele RP" to bardziej radykalny odłam KOD. Wszyscy z jednego środowiska a'la Gazeta Michnika, dająca nagrodę dla Timmermansa. Petru ogłosił dziś – podczas konwencji programowej partii – główne założenia ugrupowania. Najważniejsze rzeczy to... wprowadzenie euro w Polsce, podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat i likwidacja programu 500+.
~@^@ 21-05-2017 19:35
Czekają na posadki w unii to są bardziej radykalni od swoich prowadzących z Brukseli.
~gość 21-05-2017 19:43
Jaki tam nowoczesny odłam. Na przykłada Labnauer była w Unii Wolności od samego jej powstania i to w zarządzie. Wcześniej była w Unii Demokratycznej, założonej przez Mazowieckiego. Unia Wolności powstała z Unii Demokratycznej. Potem Unia Wolności skompromitowała się i zmieniła nazwe na Partie Demokratyczną i Labnauer była w we władzach tej partii. Później Labnauer była w partii LiD (Lewica i Demokraci) W 2010 Labnauer była w PO ale nie dostała się do Sejmu. Potem Labnauer wstąpiła do Nowoczesnej. Taka to z niej nowoczesna... Inni są podobni np. "Myszka złośnica" pojawiła się w polityce znikąd i od razu trafiła do Sejmu. Ale to tylko pozory ponieważ myszka jest protegowaną Fundacji Sorosa (zwanej dla zmyłki Batorego) i tak samo jak jej szef pilnuje w Sejime interesów banksterów i Sorosa.
~pff 21-05-2017 20:10
do 15:07 , vectruś, a teraz spróbuj to samo po niemiecku. W czasie teraźniejszym. Dawaj poligloto, pośmiejemy się :D :D :D :D :D :D
~do : pff 21-05-2017 20:26
pff, napisz jeszcze coś " dowcipnego" o Adamku. Napisałeś " DOWCIPNIE ????", że trenuje na żonie. On, jako prawak, ma żonę, ty jako lewak, masz kochanka! Tylko ty go lejesz ? Raczej on ciebie, bo ty mi wyglądasz na " męską waginę ". Pośmiejemy się po polsku w czasie terażniejszym i przyszłym? A może zaprosimy jeszcze ssmana ZAleskiego, co z Hitlerem ostro negocjował warunki dla ...Pośmiejemy się ???????????
~Antoni 21-05-2017 21:29
Ja z kilkoma kolegami już dawno opuściłem N i wstąpiliśmy do PIS-u, który ma ogromny potencjał.
~pff 21-05-2017 22:11
No, Antoni,masz jaja...Szacun....
~również do wszystkich 22-05-2017 7:36
Ciekawych informuje,że, czy prlek czy nie, mnie miał kto nauczyć czytać i pisać ,bo moje korzenie inteligenckie z obu stron: matki i ojca sięgają II RP, bowiem szlachcie która utraciła drobne ,co prawda, majątki po powstanu listopadowym trzeba było na chleb zarabiać i w inteligenty pójść. Dlatego gdyby nie komuna, to bym po grzbiecie takich chamów jak .jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70 dzisiaj do autobusu po grzbiecie wchodziła. A na dowód tego,że chamów nie należy kształcić bukiecik cytatów z onego p(i)sdzielcakryptoanalnika*,wziętych z wypowiedzispod art. 7 rocznicy zamachu smol." aleś ty idiota jesteś - IDIOTA WSZECHCZASÓW !!! A twój chłopak, ty chłoptaiu, " najobciciej " zarośnięty na plecach, ale tego nie widzisz, bo zawsze masz go z tyłu " cdn
~cd 22-05-2017 7:48
" Widać jednak , że to i tak było zbyt skomplikowane dla takiego debila i prostaka , I na zakończenie, eufemistycznie , ty ludzki kale. może jednak twoja matka nie była porządna i miała syfa i HIV ? Tak tak te same, które wypaliły ci mózg! Dlatego teraz jesteś zwykłym G@WNEM !! , g..wnem się urodziłeś i g..wnem zdechniesz"Taki piękny obfity bukiet ony złożył swojemu wodzusiowi w akcie pamięci. Ja, która nie darzylam nigdy sympatią ZADNEGOz "poległych" polityków ani nawet szacunkiem, potrafiłam zachować wstrzemiężliwość w wypowiedziach ,akurat pod tym artykułem. Temu pariasowi, nawet taka okazja nie przeszkadza. Powtarzam, trzymać chamów z daleka od edukacji ! UWAGA!!! Słowo użyte przeze mnie oznaczone gwiazdką, w poście wyżej, nie istnieje, Nie może być obrażliwe więc .(ale swoj sens ma
~pff 22-05-2017 10:12
do 7:36 - mam nieodparte wrażenie,wręcz graniczące z pewnością,że osobnik spod ip *jeleniagora.vectranet.pl(82.*.14.70) jakiegoś buta w końcu poczuje,moze niekoniecznie na grzbiecie i niekoniecznie Twojego ,ale kiedyś to nastąpi :)
~do pff 22-05-2017 13:34
Ja też mam takie wrażenie, ale zalecałabym temu ,kto nie zdzierży aby ubrał takie buty gumowe po pachy i kombinezon taki jaki ma patolog,gdy rozpracowuje zwłoki w głębokim rozkładzie, bo jak człowiek wlezie w psiego klocka, to otrzepać się nie może a co dopiero jak spotka całą furę takiego g@#$%
~do : pff 22-05-2017 13:40
pff, obawiam się, że mam podobnie wrażenia dotyczące twojej mocno podłej osoby.Pozostaje pytanie, kto pierwszy i bardziej dotkliwie poczuje. Ale życzę ci dużo szczęścia w tej " godzinie próby ".
~Real 22-05-2017 13:44
Pańszczyzna, chłop pańszczyźniany, o czym wy bredzicie? Od 1795 r do 1918 r. Polski NIE BYŁO. Terytoria dawnej Rzeczypospolitej stanowiły PERYFERIA, KRESY trzech mocarstw. Peryferia jak to peryferia, mało interesowały (skrótowo) i Niemcy i Austrię i Rosję. W 1918 r. była w Polsce pańszczyzna? Jeśli ktoś tak myśli.... to "gratuluję" indoktrynacji sowieckiej po 1945 i współczuję tak "myślącym".
~do : *.dynamic-zab-05.vectrane 22-05-2017 14:26
" Chrabinio" z IP *.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.142), po tym co piszesz tak mocno podkreślając swoje „ yntelegenckie „ pochodzenie, to jestem pewien na 110 %, że jesteś właśnie z pochodzenia i obecnie pariasem, których moja rodzina nie wpuszczała dalej niż do przedpokoju, chyba, że jako służba, sprzątali w domu. Tak jak ty to zachowują się typowe’ słoiki’, albo „ chrabie”, jak ten „ Bul” z tych … Komorowskich, co szpanował jakiś czas sygnetem rodowym z tombaku, zakupionym na Jarmarku staroci. Albo Radek Sikorski, który jakiś czas trzymał na ścianie w Chobielinie obraz „ swojego „ ojca, „ brata „ gen. Sikorskiego. Zdjął go dopiero, jak mu powiedziano, że Władysław Sikorski „ dysponował „ tylko siostrą. cdn.
~do : *.dynamic-zab-05.vectrane 22-05-2017 14:28
cd. A ty „ chrabinio” dużo masz takich „ rodowych „ pamiątek prosto z Jarmarku Jeleniogórskiego ? To typowe dla takich jak ty, inteligentów dopiero przez swoje dzieci i wnuki. Idźmy dalej. Zacytowane przez ciebie wpisy, były w tonie i formie adekwatne do wpisów typa o Nicku pff. Zadałem sobie też trud i tu tylko jeden cytat z pff-a, poprzedzający zacytowany mój post : Katabas-patriota na sznurku pisowskich półgłówków. A jaka frekwencja. Buhahahahahahah :D Vectruś,ty sobie mozesz rozdawać tytuły,ty gromkopierdiejewa wieczoru, twoja stara- naobciciej zarośniętej na plecach. Żenua. Reszta jego plugawych wisów : http://www.jelonka.com/news,single,init,article,68226
~do : *.dynamic-zab-05.vectrane 22-05-2017 14:30
A ty, „ yntelegentna chrabinio”, jaki miałaś cel, dokonując takiego wpisu : No i co ? Byli w kościele,wspomnieli choć przez chwilę, tych ,ktorych ciałem pośród nas już nie ma ?Duch Święty nie oświecił ? Pewnie próbował,ale nie dał rady, bo jasność pomroczna lub pomroczność jasna okazała się być silniejsza. A ludzie POrażające,POmroczne rzeczy na tym forum PiSzą i PiSzą,jakby byli NOWOCZEN(A)ie zaKODowani przez SLD,sorry, LSD... Na jakiej podstawie? Byłaś, jesteś psychologiem czy tylko nie lubisz PiS –u i katolików ? Jeszcze raz, bo gdzieś to już napisałem. Zawsze dostosowuję swój sposób przekazu, język do poziomu i możliwości percepcyjnych odbiorcy. Z kulturalnymi inaczej, inaczej z pff-ami i agresywnymi CHAMAMI z IP *.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.142. SORRY, oczywiście CHAMKAMI!
~O! 22-05-2017 14:53
do 14.30 szumowino jedna, już CHAMISKO twoje miejsce w szyku ustaliliśmy : ty jesteś na dnie. Tylko dno wypadło, bo chama nie wytrzymało.A zatem znowu charkasz i plujesz do góry. Uwaga! Grozi ci zachłystowe zapalenie płuc. Albo co prawdopodobne , utonięcie w charkocinach własnych i utonęcie w gó!@#$ ,ktore obok siebie,robisz. Spełniwszy chrześcijański obowiązek,prawie jak na człona pis,wypadało, z pis logiką zegnam Bóg z tobA i po pisiemu szaj dziadu. Oba pożegnania wzorem pis jednocześnie i równoprawnie. Ps. rzuć linka,gdzie odniosłeś się chamie tylko do artykułu przewodniego, a nie pozwoliłeś sobie pisikryptoanalniku na przyp.... się do innych autorów postu. Aaaa, nie ma takiej opcji, pisianalnik inaczej nie umie.I wszystko jasne, Szaj dziadu!
~do : *.dynamic-zab-05.vectrane 22-05-2017 16:00
Spróbuj kiedyś pomyśleć. To nie boli.Tylko na początku będziesz zmęczona nieznanym ci wysiłkiem.
~pff 22-05-2017 16:05
Mysle,że nic mi nie grozi, natomiast twoja sława,mimo twojej nieświadomosci vectrusiu już zatacza naprawde szerokie kręgi,a twoje posty stanowią już lol content na ogólnopolskich portalach.Twoje chamstwo zaczyna obrastać legendą bydlaku,gratuluję :) A,ze zle to sie dla ciebie skonczy,to inna sprawa :) I popracujże nad formą,1 post :D Zwięzła forma lamusie :D
~do: pff 22-05-2017 16:46
pff, nie kłam, że myślisz. Potrafisz myśleć ??? Czy ci lamusie nic nie grozi, tego nie wiem. Wiem też lamusie, że dla ciebie też się żle skończy, mimo twojej sławy Superbydlaka III RP.. I popracuj tez nad formą , w twoim przypadku tylko fizyczną, bo o umysłowej to szkoda gadać.
~pff 22-05-2017 17:24
Gdzie sie nie pokażesz,robisz kibel. Ale cieszę się,że tresura przynosi efekty.Ogarniasz już z grubsza orto,czyli przeprowadzasz korektę swoich rzygowin,teraz zaczynasz pracować nad zwięzłą formą.Grzeczny piesek.Slucha pana :D
~do : pff 22-05-2017 17:31
pff, ty jednak jesteś debil. O tym, że tacy jak ty, mogą się w wyniku błędów w ewolucji i w genetyce zdarzyć, to się nawet starożytnym " fizjologom " nie śniło! Tresura, piesek, pan ? Co ty kundlu bredzisz ???
~pff 23-05-2017 9:08
Hahahaha :D
~do : pff 23-05-2017 9:40
Chyba hauhauhau kundelku!
~pff 23-05-2017 18:04
O kurde,ale riposta, zaorane :D Hahahahahahaha
~do : pff 23-05-2017 19:22
pff, o kurde spróbuj lepszą niż żałosne : O kurde,ale riposta, zaorane :D Hahahahahahaha A to co ty wydaliłeś z siebie , to ...co to jest ? Riposta czy co ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group