Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze bezrobocie poniżej 6 procent

Wtorek, 5 stycznia 2016, 8:17
Aktualizacja: 8:20
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze bezrobocie poniżej 6 procent
Fot. Archiwum
Jelenia Góra nadal ma – po Wrocławiu – najniższy wskaźnik bezrobocia na Dolnym Śląsku, niższy, niż przeciętny w Polsce i niższy, niż przeciętny na Dolnym Śląsku.

W Jeleniej Górze wskaźnik bezrobocia (stan na 30. listopada 2015 r.) był na poziomie poniżej 6%, mimo że okres zimy z reguły powodował, że poziom bezrobocia był nieco wyższy, niż latem. - W przypadku Jeleniej Góry utrzymuje się na stabilnie niskim poziomie, co jest wiadomością zdecydowanie optymistyczną, bo oznacza, że dodatkowe zatrudnienia (okresowe) w sezonie letnim nie mają większego wpływu na poziom bezrobocia - informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jelenia Góra – 5,7 %, Wrocław – 3,4 %. Wszyscy inni mają z bezrobociem poważne, albo bardzo poważne problemy (Złotoryja – 20,4%, Wałbrzych, powiat ziemski – 20,9%, Góra – 21%). Najlepsze – po Jeleniej Górze wyniki mają Polkowice – 6,3% oraz Lubin – 6,7%. Obie tej miejscowości leżące w obszarze LGOM z reguły nas wyprzedzały, dzięki zatrudnieniom w kopalniach i firmach związanych z kopalniami, niemal od roku, jest inaczej.

Dwa inne, duże dolnośląskie miasta: Wałbrzych i Legnica, też mają wyniki gorsze (odpowiednio 10,3% oraz 7,5%). Przeciętnie w Polsce listopadowy wskaźnik bezrobocia to 9,6 %, a na Dolnym Śląsku – 8,5%.
- Nie ukrywam satysfakcji z tego płynącej – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Mówimy o procentach, ale nawet 1 % oznacza setki ludzi, którzy mają komfort posiadania stałego zajęcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group