Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9734
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: W Jakuszycach zamknięte dwa szlaki

Sobota, 30 grudnia 2017, 8:14
Aktualizacja: Niedziela, 31 grudnia 2017, 4:53
Autor: Paweł Guszała/PTTK
Region: W Jakuszycach zamknięte dwa szlaki
Fot. Paweł Guszała
Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu dwóch szlaków w Jakuszycach. Piechurzy będą na nie mogli wrócić dopiero w połowie kwietnia 2018 roku. Sprawdziliśmy jakie są powody tej decyzji.

Do 15.kwietnia 2018 r. zamknięty będzie szlak czerwony - od Polany Jakuszyckiej przez „samolot” do Orla oraz szlak zielony - od Polany Jakuszyckiej, Górnym Duktem Końskiej Jamy do kopalni Stanisław.

PTTK na swojej stronie internetowej zaproponował miłośnikom tych tras ścieżki alternatywne. W przypadku szlaku czerwonego jest to szlak koloru żółtego do Rozdroża pod Działem Izerskim i dalej do Orla szlakiem zielonym. Dla trasy zielonej - od Jakuszyc do Rozdroża pod Cichą Równią drogę jezdną tzw. Dolny Dukt Końskiej Jamy i dalej niebieskim na Halę Izerską lub z Jakuszyc do kopalni Stanisław. To ścieżka od Gościńca „Leśniczówka” do Walońskiego Kamienia i dalej oznakowanym Szlakiem im. Willi Ericha Peuckerta do Izerskich Garbów (kopalnia Stanisław).

- Taka decyzja w okresie zimowym podyktowana jest względami bezpieczeństwa - tłumaczy Andrzej Mateusiak, wiceprezes Zarządu Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” - Te szalki służą różnym grupom osób: pieszym, rowerzystom oraz narciarzom biegowym. Robi się tam już tłok. W okresie zimowym często dochodzi do rozdeptywania torów narciarskich. Do tego na wspomnianych odcinkach narciarze bardzo szybko się poruszają. Nie chcemy, żeby doszło do jakiegoś nieszczęścia, dlatego po konsultacjach z członkami Stowarzyszenia Bieg Piastów podjęliśmy taką decyzję. Apelujemy do narciarzy i do pieszych, aby nie wchodzili sobie w drogę. W okresie letnim we współpracy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba i Stowarzyszeniem Bieg Piastów postaramy się tak przeprowadzić ścieżki, żeby nie było punktów kolizyjnych – dodaje wiceprezes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
115
Nigdy
23%
Rzadko
46%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group