Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4031
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Jagniątkowie brzydzą się polityką

Czwartek, 11 czerwca 2009, 8:01
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2009, 8:06
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: W Jagniątkowie brzydzą się polityką
Mieszkańcom Jagniątkowa marzy się powrót do rangi popularnego kurortu, którą obecna część Jeleniej Góry utraciła.
Fot. Ania/Archiwum
Mieszkańcy Jagniątkowa utworzyli Klub Osiedlowy, którego celem jest wspieranie rozwoju tej części Jeleniej Góry. Starają się o siedzibę i chcą zaopiekować się jedną z ruder. I zapowiadają, że nie chcą kariery w samorządzie, ale promocji swojej miejscowości.

– Wybraliśmy obiekt, który swym wyglądem szpeci. Chcielibyśmy go wyremontować i stworzyć w nim Centrum Informacji Turystycznej oraz miejsce, w którym młodzież rozwijałaby swoje zainteresowania – mówi Wiesław Drozdowski, przewodniczący Klubu Osiedlowego w Jagniątkowie.

Jagniątkowianie chcą przywrócenia świetności miejsca, która jako niemiecki Agnetendorf znana była w całej Europie. Zjeżdżali się tutaj ludzie majętni, chcący wypocząć w pięknym miejscu, otoczonym górami. Obecnie – zdaniem mieszkańców – wskutek braku promocji o Jagniątkowie niemal zapomniano. Mieszkańcy czekają nie tylko na remonty dróg, lecz także muszą wypromować swoją miejscowość i stworzyć odpowiednie oznaczenia, aby ułatwić potencjalnym gościom dotarcie do nich.

Za sprawą Klubu Osiedlowego ma to się zmienić. Jego powstanie to także próba zbliżenia mieszkańców do siebie, wykrzesania drzemiącego w nich potencjału. Istotne w tej całej sprawie jest to, że członkowie zarządu zobowiązali się, że nie będą startować w wyborach samorządowych. – Zależy nam na tym, żeby wypromować naszą dzielnicę, a nie na zdobyciu elektoratu. Dlatego też postanowiliśmy, że nikt z nas nie będzie stratował w wyborach samorządowych, bo nie oto tutaj chodzi – mówi Wiesław Drozdowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
632
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group