Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7796
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W innym wymiarze

Poniedziałek, 30 czerwca 2008, 9:27
Aktualizacja: 9:41
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: W innym wymiarze
Fot. Organizator
2.5D to przestrzeń pomiędzy geometrycznym modelem a pełną wizualizacją przedmiotu. Taki tytuł nosi też ciekawa wystawa Mateusza Pęka, na którą zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Autor ekspozycji od dwóch lat zajmuje się badaniem struktur wizualnych – relacji zachodzących w tzw. grach sieciowych. Przedstawiony w nich wymiar opisuje rzeczywistość niekompletną i zatrzymaną w trakcie dążenia do idealnego przedstawienia.

Formy, poddane obróbce przez autora wystawy, zaczerpnięte są z gry sieciowej „Second Live“, w której użytkownik ma możliwość wykreowania w pełni zarówno swojej wirtualnej postaci, jak i otaczającej go przestrzeni. Wędrówka Mateusza Pęka przez „Second Live“ polegała na kolekcjonowaniu interesujących przykładów twórczości innych graczy oraz relacji między postaciami. Jak wyjaśniają organizatorzy wystawy, „od strony instalacyjnej artysta poszukiwał takiej formuły przedstawieniowej, która pozwoliłaby mu na zachowanie poczucia inscenizowanego bezwładu obecnego w przestrzeni gry.”

Otwarcie ekspozycji w piątek 4 lipca o godz. 19 (wystawa czynna do 28 lipca).

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group