Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7649
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „dwójce” bezpieczni na medal

Czwartek, 1 października 2009, 8:32
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W „dwójce” bezpieczni na medal
Fot. Organizator
Magdalena Sikora i Ala Krajewska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze to zwyciężczynie w konkursie Bezpieczna Droga do Szkoły, której organizatorem był Statoil Polska, a współorganizatorami straż miejska i policja. W konkursie wzięło udział 170 uczniów. Głównymi nagrodami były rowery.

W miniony wtorek odbyło się uroczyste rozdanie nagród i ogłoszenie wyników konkursu „Bezpieczna Droga do Szkoły”, który został przeprowadzany w całym kraju. Co roku w każdym mieście bierze w nim udział jedna szkoła.

Do X edycji konkursu z Jeleniej Góry została wylosowana Szkoła Podstawowa nr 2 przy ulicy Armii Krajowej. Uczniowie klas I i II mieli za zadanie wykonanie prac plastycznych przedstawiających, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły.

Na konkurs wpłynęło 170 prac, uczniowie wykonali też makiety "Bezpiecznej Drogi do Szkoły". Wśród nagrodzonych uczniów z klas pierwszych znaleźli się Magdalena Sikora (I miejsce), Filip Koczubaj (II), Małgorzata Tęcza (III). Z klas drugich zwycięzcami zostali Ala Krajewska, Joanna Piestrzyńska (II miejsce) oraz Filip Rogalski (III miejsce).

Podczas okolicznościowego spotkania została przeprowadzona też pogadanka przez mł.insp. Grzegorza Rybarczyka ze straży miejskiej na temat bezpiecznego zachowania się w szkole i na ulicy oraz przez mł.asp. Danutę Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji na temat bezpiecznego zachowania się w przypadku napotkania nieznanego psa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group