Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: W drugim meczu górą Ikar

Sobota, 9 kwietnia 2022, 9:28
Aktualizacja: 9:31
W drugim meczu pierwszego dnia rywalizacji w turnieju półfinałowym o awans do I ligi, Ikar Niepołomice pokonał Ogniwo Szczecin 69:57. Ekipa z Zachodniopomorskiego dzielnie walczyła o niespodziankę, ale w kluczowych momentach wygrało doświadczenie koszykarek z Małopolskiego.

Koszykarki Ikara już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie przewagę, której długo nie oddawały. Po 10 minutach gry było 23:12, a w 17. minucie było już 35:19, ale ekipa ze Szczecina nie poddawała się i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 39:29. Po zmianie stron Ogniwo zmniejszyło straty do 6 punktów (51:45), a na początku decydującej kwarty było już tylko 51:48. W najważniejszych momentach górę wzięło doświadczenie ekipy z Niepołomic, która zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 69:57.

MTS Ikar Niepołomice - Ogniwo Szczecin 69:57 (23:12, 16:17, 12:16, 18:12)

Ikar: Janas 21, Matczyńska-Petla 15, Policha 12, Ossysek 9, Majewska 6, Ciężadło 5, Łukasik 1, Filipowska, Bołtowicz, Tomczyk, Krzyżak.
Ogniwo: Giedrojć 13, Fałat 12, Michałowska 12, Boniewska 7, Szymoniak 6, Flisak 3, Norko 2, Sobolewska 2.
Sędziowali: Jarosław Szwadowski, Krzysztof Kustra.

Drugiego dnia rywalizacji w hali KPSW w Jeleniej Górze (ul. Lwówecka 18) Ogniwo Szczecin o godz. 14:00 zmierzy się z ŁKS-em Łódź, a o godz. 16:30 Ikar powalczy z gospodyniami - Wichosiem Jelenia Góra. Wstęp na mecze jest bezpłatny!