Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5758
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W czasie sesji radni się nudzą

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2007, 17:58
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Jak usiedzieć na krześle rajcy przez kilka godzin ratuszowej nasiadówki?

Mało kto z radnych jeleniogórskich pilnie słucha przedłużających się przemówień podczas ratuszowych sesji. Uwagi starcza na godzinę, może dwie, ale co potem? Oczywiście są mniej lub bardziej regularne przerwy, które jednak na relaks rajców bywają za krótkie.

Ale i na sesyjną nudę samorządowcy mają sposób. Są przecież telefony komórkowe, wyposażone w tyle rozwiązań multimedialnych, że o ziewaniu nie ma mowy. Wie o tym doskonale radny Krzysztof Mróz (PiS), który z komórką podczas sesji się nie rozstaje (nawet pod stołem).
Józef Sarzyński, wiceprzewodniczący rady (SLD) lubi przecierać okulary, oddawać się lekturze oraz bacznie obserwować otoczenie. Lubi też pisać SMS.
Podpatrzyliśmy radnego Wojciecha Leszczyka (PiS) z lubością oddającego się komórkowym zabawom.

Z kolei Wiesław Tomera jest znanym fanem wód mineralnych. Ich zapach najpierw dokładnie analizuje wzrokowo i węchowo, po czym mineralną esencją gasi pragnienie, kiedy zaschnie mu w gardle po częstych przemowach.
Pozostali radni wolą kawę, którą sączą w pozycjach różnych, dodając sobie animuszu i porcji kofeiny, aby przez przypadek nie zasnąć podczas przedłużających się obrad.

Inna sesyjna rozrywka to czytanie. Niekoniecznie związanych z obradami dokumentów. Niektórzy radni stosują szkolny kamuflaż wkładając w urzędowe papiery inne wydawnictwa. Inni, choćby Zbigniew Ładziński (LiD), czytają pod stołem, więc nie jest możliwe stwierdzenie, jaka literatura jest tak pasjonująca. Jeszcze inni, na przykład szef klubu PiS Ireneusz Łojek, oddaje się jawnej lekturze.
Po gazetach poznać zresztą polityczne preferencje lub ich brak. Mniejszym zainteresowaniem cieszy się wśród rajców Trybuna, większym – Dziennik – zwłaszcza po prawej stronie. Wyborcza widywana bywa rzadko.

Kto na sesji nie czyta, ma swoje sposoby na niewinną rozrywkę. Receptą na nudę dla wiceprzewodniczącej Anny Ragiel (Wspólne Miasto) jest uśmiech pasujący do większości sesyjnych sytuacji. Często śmieje się jej koleżanka klubowa Bożena Makieła. Mniej do śmiechu za to było podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia byłej radnej Danucie Wójcik (WM), której mandat właśnie wygaszono.

Niektórzy radni zajmują się także szeptaniem z ucha do ucha. Przoduje w tym PO, czyli znany od lat duet rajców: Krzysztof Czerkasow i Wiesław Tomera.
Ale i PiS nie jest daleko w tyle. Poplotkować na sesji lubi też Bożena Makieła (Wspólne Miasto).
Powagę urzędu radnego zachowuje tymczasem Cezariusz Wiklik (SLD), który większości posiedzeń przysłuchuje się z niezmienną marsową miną.

Nudzić się nie wypada za prezydialnym stołem. Dlatego szef rady Hubert Papaj (PO) robi za wzór. I przywołuje radnych do przerwania szeptów, odłożenia telefonów komórkowych i zachowania się zgodnie z regulaminem. Niestety nie wszyscy go naśladują. Ale radni, jak to radni – mają w sobie coś z dużych dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~basia 25-04-2007 7:55
Bez komentarza, zdjęcia mówią same za siebie!!!
~Iwa 25-04-2007 7:58
Panowie i Panie do cholery weźcie się do pracy.Wstyd.Więcej komentować nie będę.Szkoda słów Zdjęcia mówią wszystko.
~Obserwator 25-04-2007 8:13
I efekty ich pracy widać gołym okiem.Ale takich radnych społeczeństwo wybrało,bo dużo krzyczeli przed wyborami ze swoich ulotek.Tak naprawdę wiekszości z nich nie zależy na poprawie życia mieszkąńców Jeleniej Góry.Ważne ,że mają 1400 zł diety i szpanują w mediach. Radny Mróz winien trochę obeznać się z kulturą i przestać żuć gumę w trakcie sesji.
~hahah 25-04-2007 8:23
ale sie usmialem - haha
~NoWaK 25-04-2007 8:33
Wszcy wiedzą ze im łazi o kase a nie o słuchanie ;)
~obserwator 25-04-2007 8:51
Już wiem dlaczego "wygaszono" Danutę Wójcik. Ona się tam poprostu nudziła !!!!!
~oburzona 25-04-2007 8:55
No nie,to juz przegiecie!A na dodatek za nasze podatki! Rajcy do roboty!Udowodnijcie,ze te wasze wysokie gaże za coś sie należą.
~ola 25-04-2007 9:13
dobre :))))
~ara 25-04-2007 9:19
Boziu, jakie to źmięcione...
~aborygen 25-04-2007 9:20
Radnego Wieśka to chyba nie lubią ciągle jakaś aluzja
~ob. 25-04-2007 9:26
Do Basi i Iwa(y). Nie rozumię Was.Zdjęcia to są ułamki sekund a radni to nie posągi ani mimy siedzące po kilka godzin w jednej pozycji."Weżcie się do pracy"- to może Wasze bużki jako radnych będziemy oglądać???
~sulewska 25-04-2007 10:04
Złożyłam do rady Miasta wniosek o zrzeczenie się działki nr 103 o powierzchni 20 arów na rzecz miasta Jeleniej Góry w dniu 09 lutego 2007 r. i do dziasiaj nie mam żadnej ale to żadnej informacji. Co jest ,Rado Miasta!!!! P.S.Ponaglenia nic nie dały.Wnioski -jak widać wyżej!!!!
~G.N. 25-04-2007 10:38
Szkoda że nikt nie opisał Józefa Kusiaka, najczęściej to On głośno i bez skrępowania rozmawia na sesji przez telefon. Pan Wiklik śpi na sesjach.
~kosa 25-04-2007 10:40
Ale emanuje lenistwo i brak dyscypliny - przecież należaloby to towarzystwo zagonić do zamiatania śmierdzących jeleniogórskich ulic , to bylby z nich pożytek i w części zapracowaliby na diety. Czują sie tak jak na zebraniu partyjnym.
~G.N. 25-04-2007 10:41
I tak na marginesie to na jednym ze zdjęć jest Piotr Miedziński(PO), który bawi się telefonem pod stołem. A Ireneusz Łojek(PiS) czyta "Dziennik" ale nie na sesji tylko w kawiarni.
~obserwatorjg 25-04-2007 10:45
i niby ne ma pieniędzy na coś co jest bardziej potrzebne Nic dziwnego skoro siedzi tam tyle ludzi nepotrzebnych i jeszcze w dodatku nudzących sie i nie wiedzących po co oni w rzeczywistości są Dlaczego w ich sszeregi nie zatrudnią młodych wykształconych ludzi którzy by zadbali i nasze miasto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak widać na zdjęciach pełno jest ludzi w podeszłym wieku po układach
~Bozka 25-04-2007 11:09
ot,głupawka... Może by tak zamiast o polityce temat wreszcie "powazniejszy" podjąć i publicznie pod dyskusje poddac co efekty moze przynieść bardziej korzystne niz pierdzenie w ławkę. . Fredro - Poemat liryczny "O Pierdzeniu" Od prawieków w całym świecie, Kogo kolka w boku gniecie, Każdy sobie pierdzi chętnie, Cicho, smutno lub namiętnie. Stary, młody, mały, duży Wszystkim dym się z dupy kurzy, Każdy chętnie portki pruje,Bliźnim pod nos popierduje. Pierdzą panny, dobrodzieje, Księża, szlachta i złodzieje, Nawet papież chociaż miernie, Też kadzidłem sobie pierdnie. Pierdzą ludzie na siedząco, Na stojąco i chodząco, Pierdzą nawet przy kochaniu, By dać taktu jak przy graniu. Krasawice w wieku kwiecie, Pierdzą cicho jak na flecie, A poważne w wieku damy Wypierdują całe gamy. I w teatrze i w kościele, W dnie powszednie i niedziele, I filozof i matołek, Każdy pierdzi ciągle w stołek. Jeden przebrał w jadle miarkę I ma w dupie oliwiarkę. Gdy chciał pierdnąć na odmianę, Obsrał okna, drzwi i ścianę. Ten zaś smrodzi jak niecnota, Jakby zjadł z...łego kota. A kiedy się czosnku naje, To aż wiatrak w oknie staje. A ten trzeci jest w humorze, Kiedy pierdnąć sobie może, Więc natęża siłę całą By popierdzieć chwilę małą. Tam jąkała w kącie stoi Dupę ściska bo się boi Chciałby sobie puścić bąka Lecz w pierdzeniu też się jąka. Jednym słowem w całym świecie, Kogo bzdzina w dupie gniecie, Wszyscy niech se pierdzą chętnie, Cicho, smutno lub namiętnie. Aż się nie chce czasami wierzyć, że A. Fredro urodził się ponad 200 lat temu... Ciekawe, skąd czerpał natchnienie nasz wielki skądinąd twórca... :)))
~nie na temat 25-04-2007 11:57
a dlaczego nasi wspaniali radni nie wymysla np zeby Jelenia Góra byla osrodkiem treningowym badz baza ktorejs z reprezentacjii podczas euro 2012. przeciez inne miasta zglaszaja takie aspiracje bo ich radni widza w tym ogramna szanse dla rozwoju miasta!!
~123 25-04-2007 12:36
Jak on to robi - "Ich ZAPACH najpierw dokładnie a...lizuje WZROKOWO i węchowo"???
~do "nie na temat" 25-04-2007 14:14
Nasi wspaniali ( dziękuję za komplementy) radni też na to wpadli i będa szukali obszarów , w których Jelenia Góra mogłaby skorzystać przy okazji EURO-2012 ( ośrodek treningowy, hotele, tereny do wypoczynku dla kibiców w przerwach między meczami itp.)
~Iza 25-04-2007 15:20
Wniosek jest prosty - ograniczyć czas wystapień do 10-15 minut. Najwyraźniej parę osób upaja się swoim głosem zamist mówić krótko a konkretnie, a reszta musi grzecznie siedzieć.
~wolny słuchacz na sesji 25-04-2007 16:37
pewnego razu pozwoliłam sobie na chwilę zmarnowania czasu i poszłam posłuchać o czym się mówi na komisji Oświaty jakież było moje zdziwienie były tam dyrektorzy z przedszkoli którzy chcieli rajcom wyjaśnić,że Uchwała o odpłatach za usługi przedszkolne jest zła drodzy moi otóż nikt tam nie wiedział o czym te panie mówią czyżby mówiły po chińsku? nie one mówiły po Polsku tylko wszyscy byli tak tym zainteresowani jak zeszłorocznym śniegiem a najbardziej to wszystko rozumiał pan Ireneusz Łojek twierdząc że jemu przedszkola to kojarzą się z "gilami" pod nosem -no ,no myślę sobie to dopiero był ojciec skoro takie dziecko posyłał do przedszkola? za dużo by pisać jak to spotkanie przebiegało żenada !szkoda naszych pieniędzy no szalę goryczy to przelała pani z Oświaty ,która wstała i grożąc palcem wyjaśniała dyrektorom jak to powinni rozmawiać z rodzicami o zgrozo !dowiedziałam się że to pani która pełni obowiązki naczelnika . Może by tak częściej jako goście przychodzić na różne komisje to wiele można zobaczyć i usłyszeć ale radzę tylko tym kto odporny jest na stres ale ja już pewne nazwiska zapamiętam przy następnych wyborach .Pozdrawiam
~Mario 25-04-2007 16:41
Pan Tomera i Pan Sarzyński z racji swojego poczciwego wieku, powinni odpuścić sobie rajcowanie w tej kadencji.
~xxxx 25-04-2007 17:48
Na zdjęciu nr 6,7 licząc od góry - wypisz, wymaluj ale podobna do naszj Prezydentowej. Może jest siostrą bliźniaczą!!! - te oczy ,usta, nos a nawet włosy....
~Smacznego Panie Mróz 25-04-2007 18:43
Palec nie górnik, nos nie kopalnia... Ps. Ktoś z premedytacją podpisuje się nie swoimi inicjałami G.N.
~Stańczyk 25-04-2007 19:10
Do Niedżwieckiego!! Był czas ,że zdzierałeś kamasze do Kusiaka gdy był prezydentem,żeby ciebie zatrudnił w spółce komunalnej.Ale żaden prezes nie widział ciebie u siebie w spółce.Niestety. Teraz go opluwasz co jest u ciebie normą etyczną.Mienisz się za WIELKIEGO dziennikarza z prowincjonalnej gazety powiatowej.Czy dziennikarzowi przystoi i czy jest to zgodne z kodeksem dzienikarskim tego typu zachowanie?
~do "Mario" 26-04-2007 12:13
Z tego co wiem radny TOMERA ma 58 lat , a SARZYŃSKI jest nieco starszy. Ciekawe dlaczego tego typu postulatu nie zgłaszałeś wcześniej wobec radnych znacznie bardziej wiekowych . Ponad 75 lat mieli Wiktor Prystrom (WM), Władysław Kuc (SLD),Fiedot (SLD).
~Moli 26-04-2007 19:35
Dobre fotki. Zwlaszcze 11-ta od gory. Podobno Piotr bawi sie telefonem pod stolem ale na pierwszy rzut oka to bawi sie czyms innym, spi albo cos z niedowierzaniem oglada. Przy takich zebraniach raz na jakis czas wlaczalabym radio na full. Fajna pobudka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group