Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6921
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Cieplicach trwa debata o pielęgniarstwie operacyjnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 października 2012, 13:21
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2012, 11:14
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
X Konferencja „Blok Operacyjny – Pielęgniarstwo Operacyjne w Polsce”, zorganizowana przez Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, rozpoczęła się wczoraj (25.10.) w Zdrojowym Teatrze Animacji i trwa jeszcze dziś. – To inicjatywa pielęgniarek operacyjnych. Dzięki takim spotkaniom możemy wymienić się doświadczeniami, poznać najnowszy sprzęt oraz podwyższyć kwalifikacje o cztery punkty dzięki otrzymanym podczas konferencji certyfikatom – powiedziała Ewa Grabowska, pielęgniarka bloku operacyjnego WCSKJ, organizatorka konferencji.

W spotkaniu wzięło udział ok. 150 uczestników: pielęgniarki oddziałowe, operacyjne, kierownicy bloków operacyjnych, dyrektorzy szpitali, pielęgniarki epidemiologiczne z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego oraz lubuskiego. Przedstawiciele firm produkujących sprzęt medyczny prezentowali swoje najnowsze wyroby. – Można było zobaczyć m.in. tory wizyjne do laparoskopii, obłożenie pola operacyjnego, czyli narzędzia operacyjne, a także fartuchy, czepki, maski, obuwie oraz wiele innych przedmiotów, niezbędnych na bloku operacyjnym – dodała Ewa Grabowska.

Ponieważ październik jest miesiącem walki z rakiem, prof. dr hab. W. Kielan – specjalista chirurg omówił współczesne metody leczenia chirurgicznego raka żołądka. Ponadto można było wysłuchać wykładów na temat m.in. „Cystectomii”, „Chirurgii przewodu pokarmowego”, „Języka niewerbalnego, jako istotnego źródła informacji w pracy pielęgniarki”, a także „Prewencji zakażeń w bloku operacyjnym z uwzględnieniem ekspozycji zawodowej”.

- Podczas takich spotkań możemy zapoznać się z nowym sprzętem, wysłuchać ciekawych rozwiązań operacyjnych, ale najważniejsza jest bezpośrednia wymiana doświadczeń podczas rozmowy z innymi pielęgniarkami – podkreśliła Anna Bajan, pielęgniarka z Oddziału Internistyczno-Geriatrycznego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 26-10-2012 13:41
O ! , dobrze, że o tym piszecie, właśnie mam pytanko ! :) Jakby ktoś wiedział gdzie nabyć dobrą osełkę i nóż do filetowania kurczaków, to będę wdzięczny !:) To co jest w marketach, to pic na wodę ...noże z plasteliny, tylko w ładnym opakowaniu ! :)
~HaHa 26-10-2012 14:14
rymcycymcy: Na pewno w zakładach mięsnych, a jeszcze lepsze są do nabycia w Tesco i Carrefour na stoisku rybnym ;]...
~### 26-10-2012 15:05
do 13:41 .poco Ci nóż jak nie wiesz jak osełka wygląda a dopiero filet z kurczaka
~normalny 26-10-2012 15:28
Zrób se rymcrycy harakiri muzgu tym nożem tłumoku niedouczony..
~dr.no 26-10-2012 17:19
RYCERZE I SIOSTRY ŻYLI DAWNO TEMU A DZIS BĘDZIE O TYM JAK KLIENTA PRZEWINĄĆ NA KASIORKE. DROGI PACJENCIK JAK KAPUSTKI DOBREJ NIE DA TO NIECH SIE SAM OPERUJE
~NostraKor 27-10-2012 7:16
...i nikogo nie ma z kierunku Pielęgniarstwo KPSW? Czy żadnego nauczyciela i studenta to nie interesuje? Alez poziom...
~do NostraKor 27-10-2012 11:44
Może i by byli chętni ale cena uczestnictwa w tej konferencji też nie była niska. Po drugie nie każdy student będzie i chce pracować na Bloku Operacyjnym. Tam potrzeba ogarniętych ludzi, a nie pierwszych lepszych z łapanki.
~BB 1-11-2012 12:33
A może tak debata o długich i wymalowanych paznokciach pielęgniarek, noszonej na dyżurach biżuterii, roztrzepanych włosach, palenia papierosów przed szpitalem, o zasadach czystości i zakażeń. Bo jakby o tym zapomniano.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group