Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3668
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Cieplicach jak w świątecznej bajce

Piątek, 25 września 2009, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2009, 7:54
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: W Cieplicach jak w świątecznej bajce
Fot. rylit
Plac Piastowski i część Parku Zdrojowego zamieniły się na kilka wrześniowych dni w miasto jak z okresu Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą imprezy „Miasto – Światło – Święta” wpisanej do kalendarza Września Jeleniogórskiego. Iluminacje podobały się oglądającym. Kolejna okazja będzie w grudniu.

Tak zwany „Workshop” zorganizowano i dla oka mieszkańców, i w interesie firm oświetleniowych, które miały okazję, aby już teraz – choć Boże Narodzenie dopiero za trzy miesiące – zaprezentować bajeczne iluminacje, które trafią na ulicę także w grudniu. Jest to jednocześnie preludium przed II Karkonoskim Festiwalem Światła.

Warsztaty rozpoczęły się rano w czwartek, 24 września oficjalnym przywitaniem uczestników warsztatów przez Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry. Kiedy przedstawiciele firm polskich: Multidekor, Cr-gama, Eneos, IPB- Dekoracje, Odeon brali udział w warsztatach ich ekipy techniczne przygotowywały swoje produkty do prezentacji, które swoją krasę miały pokazać dopiero po zapadnięciu mroku.

Workshop zorganizowany został przez firmę LBL s.c. ze Szklarskiej Poręby przy współ udziale miasta Jelenia Góra. Firma ta to organizator I Karkonoskiego Festiwalu Światła który odbył się w styczniu również w Cieplicach.
Oficjalna część warsztatów obywała się w zabytkowej auli Pałacu Schaffgotschów, Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Tu miały miejsce wykłady i prelekcje na tematy związane z warsztatami a przygotowane przez najlepszych fachowców z branży oświetleniowej, dekoracji i iluminacji miast i obiektów.. Wysłuchali ich przedstawiciele miast i gmin oraz właściciele hoteli i obiektów turystycznych.

Choć na wykłady mógł wejść każdy, mieszkańcy i kuracjusze nie mogli doczekać się zapadnięcia zmroku. Kiedy słońce zaszło, oczom oglądających ukazały się miliony kolorowych, światełek ledowych, często mrugających, rozpiętych na ażurowych konstrukcjach o tematyce świątecznej. Oprócz wymyślnych iluminacji drzew, kolorowych choinek, aniołków, fontann i girland, nie zapomniano o świetlnym przyozdobieniu budynków przy placu Piastowskim.

Pokaz oglądał tłum mieszkańców i gości. Wśród nich cała armia fotografujących uzbrojona w statywy i aparaty. Powstawały tysiące zdjęć, najwięcej wykonano chyba przy dekoracji usytuowanej w witrynie jednego z cieplickich hoteli a przedstawiającego połówkę zabytkowego auta udekorowanego przepięknie lampkami. Pokazom towarzyszył występ zespołu muzycznego.

O godzinie dwudziestej nastąpiło oficjalne otwarcie pokazów oświetlenia i iluminacji świątecznej przez prezydenta Marka Obrębalskiego. Aby uatrakcyjnić jeszcze imprezę zaraz po tym na plac wjechał jeden z jeleniogórskich motocyklistów przebrany za mikołaja ciągnący za sobą na rolkach sześć elfów. Postać ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród gości pokazu.

Bardzo sprawne przeprowadzenie Workshop „Miasto – Światło – Święta” zawdzięczamy wielkiemu zaangażowaniu dwóch ludzi: Robertowi Futerhendlerowi i Januszowi Stańczykowi. Pokazy potrwają do niedzieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1192
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group