Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5979
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W al. Wojska Polskiego lepiej nie będzie. Przynajmniej na razie

Wtorek, 22 marca 2011, 7:01
Aktualizacja: Środa, 23 marca 2011, 7:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W al. Wojska Polskiego lepiej nie będzie. Przynajmniej na razie
Skrzyżowanie ul. Matejki z Wojska Polskiego.
Fot. TEJO
Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze domaga się doświetlenia przejścia dla pieszych oraz wytyczenia dróg rowerowych. Pisma w tej sprawie wpłynęły do obecnego prezydenta, jednak nic nie wskazuje na to, by te prośby w tym roku zostały spełnione.

Pisma z prośbą realizacji obietnic poprzedników Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze złożyło do prezydenta Marcina Zawiły w ostatnim czasie. W jednym z nich stowarzyszenie prosi o zamontowanie oświetlenia, w miejscu, które stwarza realne zagrożenie dla pieszych.

– Chodzi konkretnie o doświetlenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Matejki. Po zmroku jest tu ciemno i niebezpiecznie. Zapraszamy na wizję lokalną. W marcu 2010 roku w piśmie, jakie przesłał do nas ówczesny zastępca prezydenta Jerzy Lenard, obiecano nam, że doświetlonych zostanie pięć przejść przez aleję Wojska Polskiego. Latarnie zamontowano, ale nie wszędzie tam, gdzie obiecywano. Stowarzyszenie w imieniu mieszkańców alei Wojska Polskiego, jako użytkowników tego skrzyżowania, prosi o wywiązanie się z zapowiedzi. Na pewno poprawi to bezpieczeństwo pieszych na tym odcinku – pisze Jędrzej Hałatek, prezes stowarzyszenia mieszkańców i miłośników alei.

W drugim piśmie, składanym w urzędzie już po raz trzeci, miłośnicy alei przekonują, że wytyczenie drogi rowerowej po chodnikach nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Tłumaczą, że wystarczy obniżyć krawężniki i wytyczyć z szerokiego chodnika pas dla cyklistów. I przy okazji wyrównać bardzo nierówną i sfatygowaną w wielu miejscach nawierzchnię.

Tymczasem Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nie ma zbyt dobrych wieści. Tłumaczy, że ograniczone w budżecie wydatki nie pozwolą na zrealizowanie w tym roku żadnego z postulatów.

– W tym roku wydatki we wszystkich dziedzinach zostały mocno okrojone. Zapadła decyzja, że w 2011 roku doświetlimy tylko dwa przejścia dla pieszych: koło starego cmentarza przy ul. Sudeckiej oraz przy ul. Słowackiego – Wyspiańskiego. Niczego nie możemy też obiecywać w kwestii wytyczenia dróg rowerowych przy al. Wojska Polskiego. Przy realizacji tego zadania potrzebna jest kompleksowa koncepcja i pieniądze na jej realizację. Nie będziemy niczego robili połowicznie, bo wydamy pieniądze i nie będzie żadnego efektu – mówi wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group