Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7252
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Przedszkolu nr 4

Piątek, 16 stycznia 2015, 8:59
Aktualizacja: Sobota, 17 stycznia 2015, 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: VIII  Przegląd Kolęd i Pastorałek w Przedszkolu nr 4
Fot. Angela
W Miejskim Przedszkolu nr 4 w Jeleniej Górze zaroiło się wczoraj (15.01) od aniołów. Już po raz ósmy dzieci z ośmiu jeleniogórskich publicznych przedszkoli wystąpiły w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Maluchy przedstawiły bardzo różnorodny repertuar związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Na scenie śpiewały popularne, stare polskie kolędy oraz nowe pastorałki, były też wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

W tym roku prezentowały się dzieci w różnym wieku - od najmłodszych 3-latków, po najstarsze dzieci z „zerówek”.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze – trzylatki z Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze przygotowane przez Marzenę Koselnik. Po nich na scenie pojawili się mali artyści z Integracyjnego Przedszkola nr 14 przygotowani przez Konstancję Kuśnierz – Mielcarek, Lidię Krawczyk i Joannę Konopkę. Cztero- i pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 13 przygotowały: Elżbieta Kulik i Emilia Paczkowska. „Wiązankę kolęd” wyśpiewały pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 19 im. Kubusia Puchatka przygotowane przez: Katarzynę Gorczycę i Małgorzatę Kowaliszyn. Przedstawienie muzyczne „Bosy pastuszek” zaprezentowały przedszkolaki z „Jedenastki” przygotowane przez Mariolę Świderską. Niczym zespół „Arka Noego” pastorałkę „Świeć gwiazdeczko” wykonały przedszkolaki z „Dziesiątki” przygotowane przez Małgorzatę Gadowską, Anetę Bereśniewicz, Monikę Tuszyńską – Ratajską oraz Ewelinę Góralczyk. Pięknie zaprezentowały się czterolatki z „Okrąglaczka” czyli z Miejskiego Przedszkola nr 27, a jako ostatnie na scenie wystąpiły 5- i 6-latki z Przedszkola nr 2.

Z niezwykłym ciepłem i energią uroczystość poprowadziła Agnieszka Stolarska, która nie szczędziła pochwał małym artystom. Na koniec pamiątkowe dyplomy dla występujących przedszkoli wręczyła organizatorka imprezy - dyrektor Przedszkola nr 4 Violetta Pyrzanowska, której za zaangażowanie dziękowali przybyli goście: przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Anna Ragiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM Paweł Domagała i dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepiesza.

- Bardzo nas cieszy, że mimo ośmioletniej tradycji, dzieci które przyjeżdżają na nasz Przegląd wciąż zaskakują nowymi, zupełnie nieznanymi utworami lub ciekawymi aranżacjami popularnych kolęd i pastorałek – mówiła organizatorka Violetta Pyrzanowska. – Do zobaczenia za rok – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group