Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uzdrowisko w krzywym zwierciadle „starszych pań i panów”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 19 listopada 2008, 15:33
Aktualizacja: 23:38
Autor: rylit
Fot. rylit
Premierowy spektakl o Kabaretu „Bella Mafia” Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Stacyjka Zdrój” zgromadził wczoraj w Teatrze Zdrojowym komplet widzów.

Znany nie tylko w Jeleniej Górze - wspomnijmy tutaj występ grupy w Teatrze Polskim we Wrocławiu - kabaret złożony ze słuchaczy KUTW w Jeleniej Górze kolejny raz pokazał swój kunszt sceniczny. We wtorkowy wieczór 18 listopada na widowni cieplickiego teatru zasiadła bardzo spora grupa widzów z Jeleniej Góry oraz kuracjuszy goszczących w Uzdrowisku Cieplice.

Spektakl, co sugeruje tytuł, tematycznie nawiązywał głównie do pobytu w uzdrowisku. Trafnie dobrane teksty skeczy i piosenek takich znanych twórców jak: Jerzy Jurandot, Andrzej Waligórski, wspomagane własnymi dziełami coraz śmielej poczynających sobie członków kabaretu: Niny Jankowskiej, Lidki Smoliry, Janusza Machnickiego wyreżyserowanymi przez tego ostatniego i opracowane muzycznie przez Grzegorza Wadowskiego, stworzyły nastrojowy spektakl godny zawodowych kabaretów.

Doświadczona już grupa kabareciarzy w składzie: Bogusia Bartasz, Nina Jankowska, Ania Moskal, Hanka Panasiuk, Lidka Smolira, Janusz Machnicki, Janek Smolira, przedstawiła z przymrużeniem oka widowni obraz naszego lecznictwa uzdrowiskowego, za co została nagrodzona zasłużonymi oklaskami.

Kabaret przygotowuje kolejną premierę. O terminie tytule kolejnego spektaklu poinformujemy wkrótce. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ciepliczanin 19-11-2008 16:33
Byłem ,widziałem ,podobało mi się.Kabaret coraz lepszy, no i była cała sala.
~Sabath 19-11-2008 21:05
super kabarecik ;)
~EM 20-11-2008 9:59
Również byłam, widziałam i ubawiłam się do łez.... Super kabaret. Kabaret zaprosił na swój następny występ do JG na Bankową na godzinę 18.30 w dniu 28.11.08.- napewno pójdę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group