Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7838
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uzdrowisko już jest monitorowane

Piątek, 9 lipca 2010, 6:52
Aktualizacja: Sobota, 10 lipca 2010, 7:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uzdrowisko już jest monitorowane
Fot. Angela
W Cieplicach zamontowano kolejne jedenaście kamer z monitoringu wizyjnego miasta. Całość już jest podłączona i kontrolowana z miejscowego komisariatu policji. W przyszłym tygodniu kolejne pięć kamer zawiśnie w Sobieszowie. Całość będzie połączona linią światłowodową z centrum dowodzenia w straży miejskiej w Jeleniej Górze.

Jedenaście kamer monitoruje głównie plac Piastowski, okolice Szkoły Podstawowej nr 6, trasy przelotowe i centrum spacerowe Cieplic. Jak mówi Tomasz Dumycz, naczelnik wydziału zamówień publicznych i obsługi technicznej, w Sobieszowie natomiast zostaną one zamontowane wzdłuż ulicy Karkonoskiej, skrzyżowania w kierunku Podgórzyna, okolice Muflona oraz Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1.

Dodatkowo monitoring ma być jeszcze w tym roku rozbudowany w rewaloryzowanym Parku Zdrojowym o jedenaście kamer obrotowych i pięć stacjonarnych z odpowiednimi promiennikami podczerwieni. System ma być podłączony liniami światłowodowymi z komisariatem policji na Placu Piastowskim, gdzie jest jedno z centrów dozoru monitoringu.

– Podjęliśmy decyzję, by już na tym etapie rewitalizacji Parku Zdrojowego w Cieplicach rozpocząć budowę monitoringu. Na ten cel przeznaczamy ponad 460 tys. zł. W parku trwają już prace ziemne i na tym etapie niezbędne jest wykonanie sieciowego monitoringu. Montaż tego monitoringu będzie realizowała ta sama firma, która montuje monitoring całego miasta – mówi Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Z końcem maja odebrano pierwszy etap budowy monitoringu wizyjnego dla Jeleniej Góry, w którym kamery zamontowano w dwudziestu punktach w mieście: przy ulicach Mostowej, Sudeckiej, 1 Maja, Kopernika, na Placu Ratuszowym, Krótkiej, Obrońców Pokoju, Morcinka, Wolności, Pijarskiej i Grunwaldzkiej. Urządzenia zawieszono również na skrzyżowaniach Jana Pawła II – Sobieskiego, Sudecka – Wojska Polskiego, Poznańska – Sobieskiego, Krótka – Długa oraz przy Baszcie Grodzkiej. Ostateczne rozliczenie całego zadania potrwa do końca sierpnia. W kolejnych latach monitoring ma być doposażony w dodatkowe kamery, które będą montowane w miejscach szczególnie niebezpiecznych. System centrów monitoringu, który został zainstalowany w mieście, może obsłużyć do 200 kamer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1340
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group