Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6812
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uzdrowiska lokomotywami rozwoju turystyki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 lutego 2011, 8:45
Aktualizacja: 0:01
Autor: Angela
Fot. TEJO
Przedstawiciele dziesięciu gmin objętych projektem Uzdrowiskowy Dolny Śląsk debatowali wczoraj w jeleniogórskim ratuszu o przebiegu promocyjnej kampanii, planach na przyszłość i pomysłach do dalszego wspólnego działania.

Na spotkanie do stolicy Karkonoszy przybyli burmistrzowie: Roland Marciniak ze Świeradowa Zdroju, Jerzy Terlecki z Polanicy Zdroju, Andrzej Laszkiewicz z gminy Mieroszów, Czesław Kręcichwost z Kudowy Zdroju, Leszek Orpel z Jedliny Zdroju oraz zastępca burmistrza Szczawna Zdroju Urszula Borek.
Na spotkaniu pojawili się również sekretarze gmin: Tadeusz Zieliński z Bystrzycy Kłodzkiej oraz Wiesław Bator z Dusznik Zdroju.

Zostali wszyscy zaproszeni przez Marcina Zawiłę, prezydenta Jeleniej Góry. – Celem spotkania było omówienie realizacji projektu „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk” oraz ustalenie celów strategicznych na najbliższe lata. W przyszłości chcemy przedstawić władzom wojewódzkim, jak ważne są dolnośląskie uzdrowiska, uświadomić im, że uzdrowiska są to prawdziwymi lokomotywami rozwoju turystyki oraz, że jesteśmy gotowi do przedstawienia swoich strategii. Ponadto widzimy jeszcze możliwości dalszego wspólnego działania. To co może nas łączyć to wspólna promocja oraz wysyłanie profesjonalnego sygnału do inwestorów, że w tej branży można inwestować i ją rozwijać – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny Zdroju oraz przewodniczący komisji ds. rozwoju uzdrowisk Dolnego Śląska przy Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Urszula Burek, zastępca burmistrza Szczawna Zdroju w tych spotkaniach upatruje szansy na zaistnienie Szczawna Zdroju w całej Polsce, jak i poza jej granicami.
– Cieszymy się, że gmina Jelenia Góra wzięła pod swoje skrzydła mniejsze gminy, bo razem można z pewnością więcej zrobić. Myślę, że poza promocją uzdrowisk, w przyszłości chcielibyśmy wspólnie promować bogactwa poszczególnych regionów, sport i inne dziedziny życia, z których dane gminy słyną – powiedziała pani wiceburmistrz.

Kampania Uzdrowiskowy Dolny Śląsk potrwa do 15 marca br. Jej koszt to 2 mln 400 tys. zł, z czego znaczna część pochodzi z Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~PL 12-02-2011 9:03
Brawo tak własnie powinno być . Wspólna promocja tak jak to mam miejsce np. w Tyrolu tam wszystkie obiekty wspólnie się promują dzięki czemu zmiejszają koszty promocji i zwiększaja jest efekt. Brawo !
~~JG 12-02-2011 9:09
Największe brawa należą się Markowi Obrębalskiemu, który tę współpracę zainicjował. To dzięki niemu realizowany jest ten projekt.
~andi2007 12-02-2011 11:13
Wiesław Bator z Duszników Zdroju. ------Oj wydaje mi się ,że z Dusznik Zdroju.
~ciekawski 12-02-2011 14:36
Pozostał miesiąc czasu. Ciekawe jak te 2,4 mln z Unii zostaną zagosopdarowane. Ciekawe czego pani wiceburmistrz Szczawna oczekuje od pana Zawiły. To on powinien uczyć się od Szczawna.
Tomy M. 12-02-2011 16:12
2,4 miliona zostanie szybko wydane. 400 tys. pójdzie na organizację spotkań i briefingów władz miasta. Natomiast pozostałe 2 miliony otrzyma KUBICA za promocję rekonwalescencji którą odbędzie np. w Cieplicach. Pouśmiecha się trochę i zapewni że ręka zrosła mu się doskonale po zamoczeniu jej w LECZNICZYCH WODACH UZDROWISK. Takie "patenty" mają Ci ludzie na promocję...
~jelinek 12-02-2011 16:21
Lepiej inwestować w infastrukturę, szerokie drogi o dużej przepustowości, parkingi bezpłatne na obrzeżach miasta, utrzymanie czystości na codzień, czyste powietrze, bezpieczństwo mieszkańców i turystów. To najlepsza promocja.
~ 12-02-2011 21:12
Nastepny przekręt na którym można szybko zarobić pieniądze.
~ERYK 13-02-2011 13:23
Ten Zawila powoli zaczyna przypominać wysokie postaci z dawnego PZPR i ich I sekretarzy - zwołuje nasiadówki pod wzniosltmi haslami z czego nic nie wynika a efekty beda żadne skonczy sie na straconym czasie i gadulstwie. Uzdrowiska takie jak Polanica ,Kudowa a nawet nasz Swieradów bardzo odstaja wręcz przytłamaszaja zapyziale podupadle slynne kiedyś nasze uzdrowisko Cieplice ktore od dawna wymagaja reanimacji.. Niech Zawila zajmie sie powstawaniem zakladow pracy , strefy produkcyjnej po bylej Wiskozie jak obiecal w kampanii , budowa drógi do Cieplic po drugiej stronie rzeki itd. bo czas ucieka a Zawila opowiada dyrdymaly, organizuje drogie rauty dla utrzymankow budzetu bo dla niego to jeszcze karnawal , a miasto potrzebuje konkretnych namacalnych dzialań. - przecież Zawila jest znakomicie oplacany z budzetu więc powinno sie od niego cos wymagać.
~ 13-02-2011 17:36
DOLNOŚLĄZAK. Wg mnie to bicie "przysłowiowej piany". Cytat z publikacji ".........chcemy przedstawić władzome województwa jak ważne są uzdrowiska ........." itp. itd. To banał. Przykro komentować. Uzdrowiska to firmy z poza sfery produkcyjnej i handlowej. Ich szefów obowiązują normalane reguły rynkowe. Samorządowcy mogą jedynie sprzyjać funkcjonowaniu uzdrowisk. Oby tylko im nie przeszkadzały. To już będzie sukces.
~ 14-02-2011 10:50
cd. z 17:36. "Kampania Uzdrowiskowy Dolny Śląsk ma trwać jeden miesiąc. Wczytałem się dokładnie w treść publikacji. 2,4 mln. zł będzie kosztowała ta imprezka. Chciałbym dowiedzieć się jak detalicznie ta kasa będzie wydana. Czy zamieszczony jest gdzieś w necie szczegółowy harmonogram wydatków? Czy beneficjenci zamierzają za tą kwotę ustalić nowe cele strategiczne, wyedukować władze wojewódzkie, wskazać że uzdrowiska to siła napędowa turystyki, wysyłać sygnały do inwestorów. Jak ma wyglądać wspołdziałanie miedzy uzdrowiskami przy zachowaniu zasad wzajemnej konkurencyjności? Przecież to paranoja. To przedsięwzięcie - wg mnie - to kompromitacja. Takie "jaja" narady organizowała w ubiegłym wieku nieboszczka PZPR. Czyżby powrót do przeszłości? Medialny-Wiklik powinien chronić swojego szefa przed kompromitacją i udziałem w takich imprezkach. DOLNOŚLĄZAK
~ 14-02-2011 11:02
cd. z 10:50. W TV ogladałem już promocję dolnoślaskich uzdrowisk. Byla to reklama ukazująca wymiarowy basen, w którym pływają ludzie, zachwalając jaka to wspaniała woda ze źródeł czerpanych z głębin ziemi. "Śmiechu warte". DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group