Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7185
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga, puszczono w obieg podrobione 50–złotówki!

Czwartek, 18 października 2012, 8:11
Aktualizacja: Piątek, 19 października 2012, 8:56
Autor: red
Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim wszczął śledztwo w sprawie podejrzenia puszczenia w obieg podrobionych banknotów o nominałach 50 złotych. Do ujawnienia 21 sztuk najprawdopodobniej podrobionych banknotów doszło 10 października br.w oddziale jednego z banków na terenie Gryfowa Śląskiego. Banknoty zgodnie z przyjętymi procedurami zostaną przesłane do ekspertyzy, przeprowadzanej w takich sytuacjach przez pracowników Narodowego Banku Polskiego.

- Konsekwencją wszczęcia postępowania o ten czyn, który zagrożony jest karą od jednego roku do 10 lat pozbawienia wolności, jest konieczność przeprowadzenia odrębnego postępowania w przedmiocie zbrodni, jaką jest fałszowanie pieniędzy - informuje zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny.

W dniu 16 października również na terenie Gryfowa Śląskiego kasjerka jednego z banków ujawniła dwa banknoty o nominale 50 złotych, których autentyczność budzi poważne wątpliwości. Banknoty zostały wpłacone przez dwie różne osoby.

Wstępna analiza wskazuje na duże prawdopodobieństwo, iż wszystkie zatrzymane banknoty mogły zostać podrobione tą samą metodą. Wszystkie z zakwestionowanych banknotów nie posiadają kompletu wymaganych zabezpieczeń. W szczególności jest to widoczne przy ich sprawdzeniu przy użyciu promieni ultrafioletowych.

W związku z ujawnieniem w tak krótkim okresie czasu banknotów pochodzących z różnych źródeł - nie mniej najprawdopodobniej podrobionych tą samą metodą, zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż mogło dojść do puszczenia w obieg - w szczególności na terenie Gryfowa Śląskiego i miejscowości ościennych większej liczby podobnych falsyfikatów.

Wszystkie osoby, które mają podejrzenia co do autentyczności otrzymanych w różnych sytuacjach banknotów, bądź mają jakiekolwiek informacje, mogące wskazywać na źródło ich pochodzenia, proszone są o kontakt telefoniczny z Prokuraturą Rejonową w Lwówku Śląskim, bądź z najbliższą jednostką policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group