Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8017
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na oszustów, podających się za wnuki

Piątek, 26 września 2014, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Autor: 112
W Jeleniej Górze znów pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka”. W jednym przypadku wyłudzili kilkanaście tysięcy złotych, w dwóch innych podjęli taka próbę.

W środę (24.09.) około godziny 10.20 do starszego pana zadzwonił mężczyzna i podając się za wnuka, prosił o pożyczenie 20 tysięcy złotych, które miał rzekomo wpłacić jako kaucję, gdyż został zatrzymany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Poinformował pokrzywdzonego, że po pieniądze zgłosi się „policyjny kurier”. Chwilę później jeleniogórzanin dał kilkanaście tysięcy złotych kobiecie, która miała przekazać gotówkę fałszywemu wnuczkowi. W podobny sposób oszuści próbowali wyłudzić pieniądze w dwóch innych przypadkach od mieszkańców Jeleniej Góry.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod numerem telefonu 75 / 7524011 lub pod numery alarmowe: 997 i 112 – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group