Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5773
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Uwaga na korki i złodziei

Piątek, 2 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 2 marca 2007, 11:09
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Uwaga na korki i złodziei
Fot. Krzysztof Knitter
W sobotę zaczyna się w Jakuszycach Bieg Piastów. Sporo utrudnień czeka na kierowców. Wzmożoną czujność zapowiadają policjanci.

To największa masowa impreza w regionie. Oprócz ponad trzech tysięcy narciarzy, którzy w większości będą docierać na Polanę Jakuszycką samochodami, znajdzie się też tam tłum kibiców. Wśród nich na pewno nie zabraknie ludzi nieuczciwych.

– 3 marca, w dniu rozpoczęcia biegu, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w godzinach od 8.00 do 10.00 na trasie Szklarska Poręba – Jakuszyce i w Jakuszycach – przewiduje policja drogowa. Większy ruch na trasie czeskiej spodziewany jest już w piątek.

Najgorszego policjanci obawiają się w sobotę, podczas trwania imprezy.
– Kibice i wielu zawodników będą parkować w miarę wolnych miejsc na parkingach i jezdni wzdłuż drogi krajowej nr 3. Cały czas będzie odbywał się ruch przez przejście graniczne Jakuszyce – Harachov, w tym samochodów ciężarowych. Spodziewamy się w tych godzinach zatorów, który będziemy na bieżąco rozładowywać – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci szczególną uwagę będą zwracali na tych kierowców, którzy pozostawią auto w sposób nieprzemyślany i będzie ono utrudniało ruch na zatłoczonej trasie.
Takie pojazdy zostaną na koszt właścicieli usunięte.
Stróże prawa apelują także do mieszkańców, którzy zechcą udać się na Polanę Jakuszycką, o korzystanie z uruchomionej w tym dniu komunikacji autobusowej ze Szklarskiej Poręby Górnej. Autobusy będą jeździły wahadłowo już od 6 rano z dworca PKS.

Policjanci proszą także, aby właściciele samochodów nie zostawiali w nich cennych rzeczy, zwłaszcza w widocznych miejscach. Tak masowe imprezy to raj dla złodziei głównie sprzętu narciarskiego. Beztroscy turyści potrafią zostawić narty w otwartym bagażniku dachowym.

Mimo niesprzyjającej pogody i zapowiadanych opadów deszczu, Bieg Piastów odbędzie się normalnie, choć zawodnicy pobiegną na skróconych dystansach.
Na zawodach pojawi się Jerzy Owsiak z ekipą ratowników medycznych, którzy zabezpieczą imprezę.
Organizatorzy zapowiadają pewne ułatwienia w dojechaniu na miejsce imprezy dla zawodników. W pobliże tras zostaną wpuszczone samochody z narciarzami, którzy mają numery startowe i jest ich w pojeździe co najmniej dwóch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
317
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group