Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8469
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga na działkowych włamywaczy

Poniedziałek, 15 marca 2021, 10:16
Autor: WAC
Region: Uwaga na działkowych włamywaczy
Fot. policja
Policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem do altan. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na terenie ogrodów działkowych.

Mundurowi apelują o to, aby po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych. Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie i wiedzieć kto jest działkowiczem, a kto osobą obcą. Policjanci proszą też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach, które podejrzanie się zachowują.

Nie prowadzimy dokładnych statystyk włamań i kradzieży na ogródkach działkowych jednak tego typu zdarzenia się zdarzają, zwłaszcza wiosną czyli w okresie wzmożonych prac ogrodniczych - mówi podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. - Łupem przestępców padają najczęściej elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe, elementy wyposażenia altanek i inne przedmioty dające się spieniężyć. W każdym takim przypadku policja prowadzi postępowanie w celu ujęcia sprawców tych czynów.

Twoja reakcja na artykuł?

3
15%
Cieszy
4
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
0
0%
Złości
11
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group