Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6841
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Utwardzają pobocze na Sudeckiej

Wtorek, 25 lipca 2017, 12:42
Aktualizacja: Środa, 26 lipca 2017, 7:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Utwardzają pobocze na Sudeckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku tygodni trwają prace na krótkim odcinku ulicy Sudeckiej, wzdłuż ogródków działkowych. Jak się okazuje, nie będzie to chodnik, lecz utwardzone pobocze. Jak przekonuje dyrektor MZDiM, piesi będą mogli z niego korzystać.

Roboty polegają na utwardzaniu pobocza. Na tym odcinku mamy do czynienia z bardzo podmokłym terenem – zarówno pod stronie dawnych poligonów, jak i po stronie ogródków działkowych – tłumaczy Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. W związku z tym zaczęła się załamywać krawędź i drogowcy postanowili temu zaradzić.

- Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ na tym odcinku nie ma chodników i często piesi poruszają się poboczami. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to pobocze wykorzystać jako chodnik – ma szerokość dwóch metrów i zapewni bezpieczne poruszanie się działkowiczom, jak i dzieciom, które idą do przystanku autobusowego – dodał dyrektor MZDiM, który od momentu przejęcia sterów w miejskiej jednostce wprowadził już wiele pożytecznych zmian w Jeleniej Górze.

W związku z prowadzonymi pracami, na tym odcinku ulicy Sudeckiej występują utrudnienia w ruchu, który sterowany jest tymczasową sygnalizacją świetlną. Niewykluczone, że w przyszłym roku zostanie wykonana dalsza część pobocza – do skrzyżowania z Aleją Solidarności oraz do okolic nowego cmentarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group