Piątek, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5832
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uroczysta sesja z Bambergiem i zasłużoną

Wiadomości: Powiat
Sobota, 5 października 2019, 7:01
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2019, 10:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Pałacu Na Wodzie w Staniszowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego, podczas której po raz pierwszy wręczono tytuł "Zasłużony dla Powiatu Jeleniogórskiego". Wyróżnienie odebrała posłanka, wiceminister edukacji – Marzena Machałek. W porządku obrad było też podsumowanie dotychczasowej współpracy z Bambergiem – niemieckim miastem na prawach powiatu.
Jestem bardzo wzruszona i poruszona. Uroczystość ma miejsce w moim ulubionym miejscu spacerów, gdzie często jest to mój pierwszy przystanek podczas spacerów z Malinnika. Kocham ten powiat i to wyróżnienie to dla mnie docenienie 13-letniej pracy jako posłanki i dla mnie najważniejsze jest wspieranie regionu - powiedziała Marzena Machałek, która zapewnia, że stara się wspierać samorządy bez względu na opcje polityczną, podając jako przykłady wyciąg w Kowarach, Polanę Jakuszycką w Szklarskiej Porębie, czy stadion w Karpaczu. - Uważam, że to początek mojej pracy i taki tytuł jak Zasłużony dla powiatu, to wielkie zobowiązanie i moje dalsze działania dotyczą dojazdu do Jeleniej Góry - z jednej strony wpięcie w obwodnicę Kaczorowa i poszerzenie drogi Kaczorów - Bolków - dodała wyróżniona przez powiatowych radnych.

W dalszej części uroczystej sesji podsumowano współpracę z Bambergiem.

Cieszy mnie bardzo, że dzięki przyjaźni i współpracy pomiędzy naszymi powiatami i ich mieszkańcami, możemy znów spędzić te parę chwil poświęconych osiągnięciom, jak i problemom, z jakimi spotykamy się na co dzień, służąc naszym mieszkańcom - mówił Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
"Nigdy nie pozwól na to, żeby ktoś, z kim się spotkałeś - po tym spotkaniu nie był szczęśliwszy" - zaczął od cytatu z Matki Teresy, starosta Bambergu Johann Kalb. - Każde spotkanie z państwem było dla mnie takie szczęśliwe - wyznał szef delegacji niemieckiej, który wspominał, że pierwsze kontakty pomiędzy samorządami z Jeleniej Góry i Bambergu odbywały się już w 2004 roku.

Formalnie współpraca Powiatu Jeleniogórskiego z Bambergiem trwa od 12 lat. Była więc okazja, aby podsumować dotychczasowe działania oraz rozmawiać o przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
50%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~NieStrażak 5-10-2019 8:14
Czopek. Inicjatywa ciekawa, ale realuzacja słaba.
~er 5-10-2019 8:50
Czy ta rada powiatu jeleniogórskiego nie ma nic innego do roboty?...Mosty się sypią ,większość dróg wymaga remontu,komunikacja kuleje ,syf ,bród i smog a oni sobie hucpę z Machałkową nie wiadomo za co zasłużoną i to w pałacu w Staniszowie .W urzędzie powiatowym mało miejsca na pochlanie i jakiś catering np. ogórkowa ,pierogi i bigos albo flaki z biedronki??
~zwykla_baba 5-10-2019 10:50
Aby do wyborów...
~Adolf Makrela 5-10-2019 15:52
Machałek zasłużona dla powiatu... ile wiader wazeliny poszło?
~ 5-10-2019 18:30
Racja Marzena się do wszystkiego przykleja i wychodzi G....o
~Grzesiek_5 6-10-2019 18:28
Jakie są konkretne efekty współpracy z tym Bambergiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group