Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4186
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Uroczysta sesja z Bambergiem i zasłużoną

Sobota, 5 października 2019, 7:01
Aktualizacja: Wtorek, 8 października 2019, 10:59
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Uroczysta sesja z Bambergiem i zasłużoną
Fot. Przemek Kaczałko
W Pałacu Na Wodzie w Staniszowie odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego, podczas której po raz pierwszy wręczono tytuł "Zasłużony dla Powiatu Jeleniogórskiego". Wyróżnienie odebrała posłanka, wiceminister edukacji – Marzena Machałek. W porządku obrad było też podsumowanie dotychczasowej współpracy z Bambergiem – niemieckim miastem na prawach powiatu.
Jestem bardzo wzruszona i poruszona. Uroczystość ma miejsce w moim ulubionym miejscu spacerów, gdzie często jest to mój pierwszy przystanek podczas spacerów z Malinnika. Kocham ten powiat i to wyróżnienie to dla mnie docenienie 13-letniej pracy jako posłanki i dla mnie najważniejsze jest wspieranie regionu - powiedziała Marzena Machałek, która zapewnia, że stara się wspierać samorządy bez względu na opcje polityczną, podając jako przykłady wyciąg w Kowarach, Polanę Jakuszycką w Szklarskiej Porębie, czy stadion w Karpaczu. - Uważam, że to początek mojej pracy i taki tytuł jak Zasłużony dla powiatu, to wielkie zobowiązanie i moje dalsze działania dotyczą dojazdu do Jeleniej Góry - z jednej strony wpięcie w obwodnicę Kaczorowa i poszerzenie drogi Kaczorów - Bolków - dodała wyróżniona przez powiatowych radnych.

W dalszej części uroczystej sesji podsumowano współpracę z Bambergiem.

Cieszy mnie bardzo, że dzięki przyjaźni i współpracy pomiędzy naszymi powiatami i ich mieszkańcami, możemy znów spędzić te parę chwil poświęconych osiągnięciom, jak i problemom, z jakimi spotykamy się na co dzień, służąc naszym mieszkańcom - mówił Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
"Nigdy nie pozwól na to, żeby ktoś, z kim się spotkałeś - po tym spotkaniu nie był szczęśliwszy" - zaczął od cytatu z Matki Teresy, starosta Bambergu Johann Kalb. - Każde spotkanie z państwem było dla mnie takie szczęśliwe - wyznał szef delegacji niemieckiej, który wspominał, że pierwsze kontakty pomiędzy samorządami z Jeleniej Góry i Bambergu odbywały się już w 2004 roku.

Formalnie współpraca Powiatu Jeleniogórskiego z Bambergiem trwa od 12 lat. Była więc okazja, aby podsumować dotychczasowe działania oraz rozmawiać o przyszłości.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
50%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group