Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5857
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczysta sesja na koniec kadencji Rady Cieplic

Wtorek, 10 marca 2015, 7:25
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2015, 8:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uroczysta sesja na koniec kadencji Rady Cieplic
Fot. AP
– Jako radni tej kadencji mieliśmy wiele szczęścia do ludzi, trafiliśmy na czas wielkich inwestycji i ogromnego postępu w Cieplicach, a do tego mieliśmy niezwykłą przewodniczącą w postaci Anny Bałkowskiej – mówił na wczorajszej (09.03) XXIV Sesji Rady Jednostki Pomocniczej "Uzdrowisko Cieplice" przewodniczący zarządu Robert Futenhendler. Było to ostatnie posiedzenie społecznych radnych w tej kadencji. Nie zabrakło podsumowania działań, podziękowań dla i od radnych, a także kwiatów i życzeń.

Głównym punktem uroczystej sesji było podsumowanie kadencji. – Utworzenie takiej rady było czymś zupełnie nowym i wymagało zorganizowania wszystkiego od podstaw – mówiła Anna Bałkowska, przewodnicząca Rady Cieplic. – Wymagało to sporego zaangażowania, ale również słuchania sugestii i uwag mieszkańców. Mottem naszej rady stały się słowa: Nie musimy się kochać, ale musimy się szanować. To nam się udało i dzięki temu, wiele spraw można było załatwić, a wiele problemów rozwiązać – dodała przewodnicząca.

Wśród wielu działań Rady Cieplic wymieniono m.in. pełnienie dyżurów przez radnych, pomoc mieszkańcom w wykupywaniu mieszkań, sprawach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym, parkowaniem, wprowadzaniem nowej uchwały śmieciowej czy skorzystaniu z programu KAWKA (czyli zmiany ogrzewania na ekologiczne). Radni aktywnie brali udział także w realizacji wielu przedsięwzięć (opiniując na sesjach) m.in. uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej w Cieplicach, tworzenie zasad eksploatacji i wykorzystania wód termalnych ze złoża Cieplice, odsłonięcie fresków w Klasztorze Cystersów czy dbając o porządek i bezpieczeństwo w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Opiniowali regulaminy parków: Zdrojowego i Norweskiego, spotykali się z kupcami targowiska Cieplice, walczyli o poprawę sytuacji na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Rataja i Cieplickiej przy Szkole Podstawowej nr 6. To za ich kadencji powstało logo Cieplic, prowadzona była akcja „posprzątajmy nasze Cieplice”, odbywało się spotkanie w Teatrze Zdrojowym „Nasza cieplicka kolęda”. Rada włączała się także we wszystkie uroczystości organizowane w Cieplicach. W ramach budżetu obywatelskiego złożyła sześć wniosków, z których jeden został przyjęty – budowa zewnętrznej siłowni w Parku Norweskim. Stale współpracowała z prezydentem, radą i wszystkimi instytucjami związanymi z tą częścią miasta.

- Dla mnie jako przewodniczącego Zespołu Sportu i Rekreacji, największym sukcesem było wybudowanie skateparku za pieniądze o połowę mniejsze niż planowało to zrobić Miasto – mówił Kamil Łabieniec. – To była bardzo owocna kadencja, wymagająca ciężkiej pracy i zaangażowania, ale i dająca ogromną satysfakcję – dodał młody radny.

I za tę ciężką pracę i zaangażowanie radnym dziękowali m.in. wiceprezydent Jerzy Łużniak, posłanka Marzena Machałek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Ireneusz Łojek, w imieniu przedstawicieli oświaty – dyrektor Przedszkola nr 10 Bogumiła Lepieszo, a także radny Janusz Grodziński, który mówił również o tym, że ciepliccy radni powinni otrzymywać diety w ramach rekompensaty za poświęcony czas. Z tą teorią nie zgodzili się jednak ani sami ciepliccy radni, ani też władze miasta. Wszyscy wspólnie twierdzili, że diety wyparłyby z tej rady społeczną pasję, a wprowadziły niepotrzebną politykę.

I może właśnie dlatego, na koniec warto przypomnieć, że przez te cztery lata na rzecz swojej małej ojczyzny społecznie działali w radzie: Anna Bałkowska (przewodnicząca rady), Alicja Szklarska (wiceprzewodnicząca rady), Robert Futenhendler (przewodniczący zarządu), Bogna Skrzydlewska – Antos (wiceprzewodnicząca zarządu), Sylwia Filar (sekretarz). Zespołowi do Spraw Społecznych i Mieszkańców przewodniczył Janusz Szklarski. Zespołem Sportu i Rekreacji kierował Kamil Łabieniec, Zespołem Koordynacji, Promocji i Kultury – Elwira Kozak, a Zespołem Zagospodarowana Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Bogna Skrzydlewska – Antos. Powyższy skład rady uzupełniali: Jerzy Bilski, Beata Dyrcz, Krystyna Jankowiak-Witek, Zygmunt Łaskawiec i Konrad Sikora. Do końca kadencji nie dotrwali: Zbigniew Muczyński i Jan Owczarek.

Powyższy skład będzie pełnił swoją funkcję do wyboru nowej rady. A zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, mieszkańcy uzdrowiskowej dzielnicy miasta wybiorą 15 nowych przedstawicieli do Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry „Uzdrowisko Cieplice” 26 kwietnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group