Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12137
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uprawiali konopie indyjskie – staną przed sądem

Czwartek, 30 października 2014, 7:57
Aktualizacja: 8:01
Autor: 112
Jelenia Góra: Uprawiali konopie indyjskie – staną przed sądem
Fot. 112
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie ujawnionej w styczniu br. uprawy konopi indyjskich. Jak ustalił prokurator, jesienią 2013 roku czterej młodzi mężczyźni, studenci, zaczęli uprawiać konopie indyjskie wykorzystując nasiona, które posiadał jeden z nich. W tym celu wynajęli dom przy ulicy Podleśnej w Jeleniej Górze.

- Właściciel domu nie wiedział o prawdziwym celu jego wynajęcia- podejrzani pozostawili w nim prywatne rzeczy tak, by sprawiał wrażenie na bieżąco użytkowanego przez wynajmujących. Oczekując na zbiory mężczyźni raczyli się marihuaną, którą posiadał jedne z nich, w związku z czym 28-letni Chrystian D. usłyszał także zarzuty sprzedaży 40 gram marihuany, a także posiadania ponad 70 gram tego narkotyku oraz ponad 5 gram metaamfetaminy, a także ułatwiania użycia innym osobom w co najmniej 15 przypadkach marihuany – informuje zastępca Prokuratora Okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny.

Gdy 8. stycznia br. w budynku pojawili się funkcjonariusze CBŚ, ujawnili tam 333 rośliny konopi, a także ponad 36 gram gotowego suszu. Podczas błyskawicznie przeprowadzonego śledztwa- zakończonego już w lutym 2014 roku - prokurator uzyskał opinię biegłego z zakresu badań fizykochemicznych, z której wynika, iż z zabezpieczonych roślin można było wytworzyć łącznie ponad 667 gram marihuany, natomiast z zabezpieczonego suszu można było przygotować ponad 376 porcji handlowych, czyli takich, których jednorazowe spożycie pozwala na odurzenie się jednej osoby.
- W wydanym wyroku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wymierzył trzem oskarżonym za uprawę i wytworzenie znacznej ilości środka odurzającego po 3 lata pozbawienia wolności. Chrystian D. jako pomysłodawca przedsięwzięcia skazany został za ten czyn na karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Odrębne kary sąd wymierzył oskarżonym za posiadanie ujawnionych narkotyków, jak i - odpłatne, jak i nieodpłatne - udzielanie ich sobie nawzajem, oraz i innym osobom – dodaje Marcin Zarówny.

W rezultacie Chrystianowi D. sąd wymierzył karę łączną w wymiarze czterech lat pozbawienia wolności, przepadek korzyści majątkowej uzyskanej ze sprzedaży narkotyków, jak i grzywnę, 23-letniemu studentowi Marcinowi K. sąd wymierzy karę łączną trzech lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, przepadek korzyści i grzywnę, zaś 24-letniemu studentowi Przemysławowi Ł. i 27-letniemu Marcinowi B. kary po trzy lata pozbawienia wolności i grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group