Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4786
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Umowa ws. drogi

Sobota, 11 maja 2019, 7:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 maja 2019, 11:11
Autor: WAC
Powiat: Umowa ws. drogi
Fot. WAC
Uchwałę, która umożliwi wspólną realizację przez Powiat Jeleniogórski wraz z miastem Szklarska Poręba remontu drogi powiatowej nr 2733D w Szklarskiej Porębie podjęła podczas wczorajszej sesji (10.05) Rada Powiatu Jeleniogórskiego.

Droga, której dotyczy porozumienie to fragment ulicy 1 Maja, od skrzyżowania z ul. Jedności Narodowej do ul. Kilińskiego. Oprócz remontu drogi, w planach jest odnowienie znajdującego się w złym stanie technicznym mostu na rzece Kamiennej. Mimo że formalnym właścicielem drogi jest powiat, magistrat w Szklarskiej Porębie zadeklarował chęć partycypacji w kosztach remontu. Samorząd miasta pod Szrenicą przeznaczył 110 tysięcy ze swojego budżetu na wykonanie dokumentacji technicznej. Zamierza też pokryć 20 procent kosztów remontu ulicy. Jak zadeklarował podczas sesji starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, gdy tylko powiat będzie dysponował dokumentacją, zamierza wystąpić o środki zewnętrzne na ten cel.

Będzie to dla nas priorytet jeśli chodzi o inwestycje na drogach powiatowych – oświadczył K. Wiśniewski.

Podczas sesji radni zajmowali się również sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sanitarnego w powiecie oraz oceną stanu zasobów samorządu powiatowego w zakresie opieki społecznej. Gościem sesji był między innymi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej brygadier Radosław Fijołek. Z raportu jaki przedstawił radnym wynikało, że strażacy w minionym roku wyjeżdżali do 2400 zdarzeń. W tej liczby tylko około 30 procent to były interwencje związane z gaszeniem pożarów. Zdecydowana większość to wezwania do zdarzeń drogowych, zagrożeń chemicznych oraz akcji z zakresu ratownictwa nurkowego. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego czuwa 120 strażaków zawodowych. Wspomagają ich ochotnicy z 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz 16 biorących udział w akcjach na terenie swoich gmin.

Miłym akcentem na wstępie obrad było wręczenie przez Renatę Kühhorn z niemieckiego partnerskiego powiatu w Bambergu nagród trzem zawodnikom, którzy reprezentowali powiat jeleniogórski podczas biegu ulicznego UNESCO, który odbywał się w Bambergu na początku maja.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
637
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group