Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 15951
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Umorzeni - nagrodzeni

Piątek, 30 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2006, 16:22
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Do pracy w straży granicznej w Lubawce wróciło dwoje pograniczników, którzy 16 lutego 2003 roku zostało zatrzymanych w wałbrzyskim markecie. Przełożyli tam kody z tańszych produktów na droższe. W ten sposób chcieli zaoszczędzić na zakupach 90 złotych.

Gdy przy kasie interweniowali ochroniarze sklepu, zobaczyli legitymację służbową straży granicznej. Dlatego nie dogadywali się już w sprawie ewentualnej zapłaty za wynoszony towar. Sprawa trafiła do prokuratury i do sądu, a oboje pogranicznicy zostali zawieszeni w obowiązkach. Dostawali tylko połowę pensji.
W koszyku pograniczników były sztućce, maskotki i męskie koszule.

Jako, że ochroniarze dysponowali nagraniami ze sklepu, sprawa zdawała się nie budzić wątpliwości. Jednak zatrzymani nie przyznawali się do winy. Utrzymywali, że naklejki musiały przypadkiem odkleić się od jednych produktów i przykleić do innych.

Sąd w Świdnicy nakazał oskarżonym zapłacić na dom dziecka po 500 złotych, ale postępowanie warunkowo umorzył na dwa lata. Oznacza to, że nie skazał funkcjonariuszy. Orzeczenie to utrzymał sąd drugiej instancji. Oznacza to wprost, że pogranicznicy nie zostali przez sąd skazani. Mimo dwuletniego okresu zawieszenia, mogą więc wrócić do pracy.

W okresie zawieszenia pogranicznicy dostawali tylko połowę pensji. Teraz, po powrocie do pracy, odebrali drugie połowy za dwa lata, a wiec w praktyce po rocznej pensji dla każdego z dwojga. Wystarczyło im na wyjazd na urlop.
Inni pracujący w Lubawce funkcjonariusze straży zgrzytają ze złości zębami. Od każdego wymaga się czystych rąk, a tymczasem ludzie, co do których sąd nie miał wątpliwości, że są winni, mogą wrócić do pracy.
(...)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
922
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group