Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 7055
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulice ważne i ważniejsze?

Czwartek, 17 grudnia 2009, 14:08
Aktualizacja: Piątek, 18 grudnia 2009, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ulice ważne i ważniejsze?
To aż śmieszne, że miasto w błocie i śniegu, a tu – ulica Pogórze – prawie sucho – pisze do nas autor zdjęcia, za które dziękujemy.
Fot. VPL
Temat odśnieżania nie ma końca. Śnieg sypie od wczorajszego wieczora, a Czytelnicy mają pretensje, że po pewnych ulicach piaskarki jeżdżą częściej. – Jest tak, jeśli są dodatkowe zlecenia – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Michał Kasztelan.

Dostaliśmy e-maila od Czytelnika, który sfotografował czarną nawierzchnię ulicy Kochanowskiego. Napisał z pretensją, że piaskarki jeżdżą tamtędy, a także ulicą Uroczą, wyjątkowo często zaniedbując inne trakty, tylko dlatego, że w pobliżu na ulicy Pogórze mieszka prezydent Jeleniej Góry.

– Nie zaniedbujemy innych dróg. Piaskarek przez Kochanowskiego jeździ więcej, bo mamy dodatkowe zlecenie od Energii Pro mieszczącej się przy pobliskim placu Energetyka. Nie ma żadnego uprzywilejowanego odśnieżania ulicy, przy której mieszka prezydent. To bzdura! – ripostuje Michał Kasztelan. - Może się zdarzyć, ze akurat tamtędy piaskarka przejechała, a w innych miejscach jezdnię przyprószył śnieg. Nie da rady tak zrobić, aby wszędzie jednocześnie nawierzchnie były czarne.

Śnieg sypie od wczorajszego późnego popołudnia. Drogi w Jeleniej Górze są przejezdne, choć – z powodu opadów – poruszanie utrudnia błoto pośniegowe. Z powodu niskich temperatur miejscami jest ślisko. – Od wczoraj nasze piaskarki i pługi przejechały 1200 km – mówi Michał Kasztelan.

Według prognoz taka pogoda będzie nam towarzyszyła jeszcze przez kilka dni. Zima ma jednak odpuścić tuż przed Wigilią. W przyszłym tygodniu synoptycy przewidują ocieplenie, opady deszczu i odwilż. Czy się nie pomylą? Pokaże przyszłość.

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
396
Tak
28%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group