Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 5499
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ulice miasta jak ser szwajcarski

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:37
Autor: Artur Wilimek Media-Art www.media-art.prv.pl
Fot. Artur Wilimek Media-Art www.media-art.prv.pl
Setki dziur i pęknięć nawierzchni dróg na co dzień odczuwane są przez elementy zawieszenia naszych samochodów. Skrzywione lub pęknięte felgi uszkodzone opony oraz popękane lub zgięte pozostałe elementy zawieszenia to efekt nieuważnej jazdy i zaliczenia kolejnej dziury na miejskich traktach.

Po sprawie pieszych ślizgających się na jeleniogórskich chodnikach zajmijmy się sprawą kierowców, którzy też nie mają w związku z zimową porą łatwego życia.

Slalom możemy przećwiczyć na ulicy Wojska Polskiego przy urzędzie miasta gdzie asfalt odpadł całymi płatami i utworzyły się kolosalne ubytki nawierzchni. Nawierzchnia była gruntownie remontowana kilka lat temu, a już wymaga modernizacji.

Na bocznych uliczkach jest jeszcze gorzej. Największa dziura jaką spotkaliśmy miała ok. 30cm głębokości a nawierzchnia z niej "straszyła" w promieniu kilkunastu metrów.

Technologia naprawy takich ubytków jest zadziwiająca. Ekipa remontująca wsypuje do ubytku materiał wypełniający z substancją wiążącą i uklepuje to łopatami. Po przejechaniu kilku samochodów połowy materiału już tam nie ma.
A będzie gorzej: według drogowców wraz z ociepleniem wzrośnie liczba ubytków i pęknięć nawierzchni. Jest to spowodowane niską jakością materiałów i przestarzałą technologią budowy ciągów komunikacyjnych, które nie są przewidziane do takiego natężenia ruchu.

Idzie ocieplenie i topniejący śnieg i lód zalegający przy ulicach zamieni się w wodę a ta wypełni wszystkie ubytki i wtedy niebezpieczeństwo wzrośnie. Kierowca zaskoczony wpadnięciem w taką kilkunasto centymetrową dziurę zamaskowaną przez wodę może stracić panowanie nad kierownicą i do nieszczęścia blisko.

Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, jechać wolniej i ostrożniej a nie będzie konieczna wizyta w warsztacie samochodowym. Pamiętajmy też o pieszych przy przejściach. Woda z kałuż, które na pewno w dziurach powstaną, nie wygląda ładnie na ubraniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Kierowca 31-01-2006 12:20
Może niech ekipy remuntujące poklepia łopatami tych co im każa tak łatać dziury Będzie lepszy efekt na przyszłośc.
~Jeleniogorzanin 31-01-2006 16:52
na wyczolkowskiego jest fatalnie dlaczego nie da sie zrobic porzadnego remontu drogi tylko wciaz placic za fuszerki?
~Jeleniogorzanin 31-01-2006 16:52
na wyczolkowskiego jest fatalnie dlaczego nie da sie zrobic porzadnego remontu drogi tylko wciaz placic za fuszerki?
~basia 31-01-2006 17:36
a byliście na Nadbrzeżnej? zapraszam.
~badyl17 31-01-2006 21:28
Przejedźcie się ulicą Widok. Nie dość że wyboista jak tor prób i dziurawa jak ser szwajcarski, to jeszcze na tej krótkiej ulicy zamontowali CZTERY progi zwalniające ????
~hirschberg 1-02-2006 11:31
A wybory coraz bliżej. Co Pan na to Panie Prezydencie?
~Tadeusz z Wojska Polskie 1-02-2006 15:16
chyba sluzbowe samochody musza tez jeździc slalomem przed urzedem....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group