Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4571
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ukradli Hofmana!

Czwartek, 28 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 czerwca 2007, 14:24
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Ukradli Hofmana!
Fot. Archiwum
Policja poszukuje złodzieja obrazów mistrza ze Szklarskiej Poręby.

Dwa obrazy namalowane w połowie ubiegłego wieku przez Wlastimila Hofmana skradł nieznany złodziej z mieszkania 66-letniej mieszkanki miasta pod Szrenicą.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, kiedy do domu kobiety przyjechał nieznajomy mężczyzna i chciał w pobliżu rozłożyć namiot. Właścicielka udała się wraz z przybyszem, aby znaleźć odpowiednie miejsce na biwak.
Ale w pewnym momencie gość zrezygnował z gościny i odjechał. Lokatorka wróciła do mieszkania i stwierdziła, że ze ściany znikły cenne obrazy.

Najprawdopodobniej obrazy skradziono w momencie, kiedy właścicielka pomagała rowerzyście znaleźć miejsce na rozbicie namiotu. Kobieta wyceniła wartość każdego z utraconych obrazów na kwotę ok. 4 tys. zł. Faktyczna ich wartość pozostaje na razie nieznana.

<b> Rysopis mężczyzny </b>
Wiek ok. 30-35 lat, wzrost ok. 170 cm, średniej budowy ciała, włosy krótkie proste, ciemne; bez zarostu na twarzy. Ubrany był w długie spodnie przypominające dżinsy w kolorze szaro-niebieskim i koszulę z długim rękawem w kol. granatowo-siwym.

<b> Opis obrazów </b>
Pierwszy obraz o wym. ramy 46x52 cm przedstawiał popiersie młodej kobiety w czerwonej sukni z kołnierzem. Obraz był namalowany farbą olejną na płótnie w roku 1961. W. Hofman w sposób dla siebie specyficzny preparował płótno, w ten sposób, że na pierwszy rzut oka może ono przypominać zwykły karton.

Drugi obraz o wym. ramy 52x54 cm przedstawiał mężczyznę w średnim wieku ubranego w garnitur i niebieską koszulę. Obraz ten wykonany był techniką taką samą jak opisany wyżej; został namalowany w roku 1956. Na odwrocie obraz ten posiadał dedykację sporządzoną własnoręcznie przez Hofmana. Obydwa obrazy miały sygnaturę autora.

&#8211; W związku z powyższym wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje związane z opisanym wyżej zdarzeniem proszone są o kontakt z Sekcją Kryminalną KMP w Jeleniej Górze (tel. 075-7520325 lub 075-7520203, e-mail: kibic@jelenia-gora.policja.gov.pl) lub z najbliższą jednostką policji &#8211; telefon 997 &#8211; apeluje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group