Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6473
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ukradł różę z wieńca

Piątek, 23 listopada 2018, 6:34
Aktualizacja: Sobota, 24 listopada 2018, 12:07
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Ukradł różę z wieńca
Fot. Użyczone/ Straż Miejska w Jeleniej Górze
Znany jeleniogórskiej straży miejskiej 18–letni mieszkaniec Jeleniej Góry ukradł czerwoną różę spod pomnika „Wolność i Niepodległość” przy Kościele Garnizonowym. Miał ją dać swojej wybrance, ale nie zdążył, bo został zauważony przez operatora kamer miejskiego monitoringu, a następnie zobowiązany przez patrol straży miejskiej do odłożenia kwiatka na miejsce.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w południe. Młody mężczyzna podszedł do pomnika, a następnie „konspiracyjnie” rozejrzał się czy nikt go nie obserwuje. Kiedy upewnił się, że w okolicy nikogo nie ma, wybrał ze złożonych pod pomnikiem kwiatów, czerwoną różę. Następnie ruszył w stronę swojej wybranki. Nie przewidział jednak, że całe to zajście obserwuje dyżurny miejskiego monitoringu, który na miejsce wysłał patrol straży miejskiej.

- 18-latek tłumaczył, że chciał dać różę swojej dziewczynie, ale nie miał pieniędzy by kupić jej kwiatka – informuje p.o. komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski. – Mężczyzna wyraził skruchę i został zobowiązany do naprawienia szkody czyli odłożenia róży na miejsce, co też uczynił. W tym przypadku zastosowano wobec niego pouczenie, bo wartość szkody nie była wysoka. To dobrze znany nam 18-latek, który zażywa środki odurzające, więc inna forma ukarania go i tak nie miałaby sensu – dodaje komendant SM.

Można powiedzieć, że sprawa banalna i nie warta publikacji, ale przy tej okazji warto zaznaczyć, że takich kamer w mieście jest więcej.
|
- Ta sytuacja jest zatem najlepszym dowodem na to, że nie warto narażać się by ukraść czy zniszczyć nawet najdrobniejszą rzecz, bo poza ewentualną karą, możemy się najeść sporo wstydu – podsumowuje Jacek Winiarski.

Twoja reakcja na artykuł?

46
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
5%
Nudzi
2
2%
Smuci
10
12%
Złości
19
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group