Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4562
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uderzenie przed świętami

Wtorek, 11 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Uderzenie przed świętami
Fot. Archiwum Krzysztof, TEJO
Kolejny wielki sklep w Jeleniej Górze otwiera swoje podwoje przy ulicy Jordana w czwartek. Handlowcy sądzą, że data 13 kwietnia przyniesie im szczęście. Inaczej myślą kupcy z pobliskiego targowiska przy ulicy Różyckiego.

– Tak bliskie sąsiedztwo Lidla po prostu zabierze nam część klientów – usłyszeliśmy od jednej ze sprzedawczyń. Na razie ceny w otwieranym sklepie nie są znane. Jednak – choćby z reklamowego hasła i porównania z cennikiem obowiązującym w tej samej placówce przy ul. Grunwaldzkiej – wiadomo, że towary spożywcze kosztują mniej więcej tyle samo, co na zabobrzańskim ryneczku.

– Zabobrze jest pełne tych marketów: wielki Carrefour, do tego Kaufland i jeszcze sklepy „społemowskie”. To powinno wystarczyć – uważa pan Franciszek, jeden z klientów targu przy ulicy Różyckiego. Z kolei w Cieplicach i Sobieszowie nie powstała żadna większa placówka handlowa. Mieszkańcy tych części miasta nie są zadowoleni. – Na większe zakupy trzeba jechać do Jeleniej Góry. A dookoła tyle atrakcyjnych terenów dla dużych sklepów – mówią ciepliczanie. Na budowę takiej placówki na razie się nie zanosi.

Przypomnijmy, że kupcy z Zabobrza dwukrotnie nie wyrazili zainteresowania budową hali handlowej na placu. Uważali, że czynsze za wynajem powierzchni doprowadziłyby ich do bankructwa.

– Na całym świecie są targowiska na wolnym powietrzu. Mamy nadzieję, że nasze też przetrwa – to opinia innego z handlujących. Twierdzi, że ma zawsze świeży towar. A w marketach różnie z tym bywa.

Jak ryneczek przy Różyckiego „przeżyje” otwarcie handlowego molocha niemal tuż obok – pokaże przyszłość, a zwłaszcza czas świątecznych zakupów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group