Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6514
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Udany Dzień Latawca

Niedziela, 29 września 2019, 6:48
Aktualizacja: 7:07
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Udany Dzień Latawca
Fot. WAC
To impreza, która udowadnia, że do dobrej zabawy często wystarczy pomysł i kreatywność i nie jest konieczny drogi sprzęt. Wczoraj (28.09) na Górze Szybowcowej odbył się VI Dzień Latawca.

Organizatorami konkursu puszczania własnoręcznie wykonanych latawców były: Euroregionalne Centrum Modelarskie, Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej w Jeżowie Sudeckim, Nasza Fundacja oraz Decathlon Jelenia Góra. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało 64 konstruktorów latawców płaskich oraz skrzynkowych. Każdy też mógł spróbować swoich sił puszczając latawce wypożyczone przez organizatorów.

Z roku na rok nasza impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Władysław Jagiełło z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego. - Aby latawiec dobrze się spisywał trzeba go odpowiednio obciążyć, wyważyć. Musi mieć porządnie zrobiony ogon, który ostatecznie ustawia go w locie. No i dobry wiatr, który na Górze Szybowcowej dopisuje.
Dodajmy, że podczas Dnia Latawca przez Naszą Fundację prowadzona była loteria fantowa. Cały dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony na funkcjonowanie Drużyny Marzeń. To zespół piłkarski złożony z wychowanków okolicznych domów dziecka. Pod okiem trenerów Krzysztofa Białkowskiego i Bartosza Koguta dzieci przygotowują się do udziału w mistrzostwach Polski - dodaje Władysław Jagiełło.

Twoja reakcja na artykuł?

17
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group