Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2707
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Udane urodziny "Gitarą i…"

Sobota, 14 lipca 2018, 10:43
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2018, 15:39
Autor: WAC
Region: Udane urodziny "Gitarą i…"
Fot. WAC
Wspólnym odśpiewaniem hymnu imprezy „Sielanki o domu” rozpoczęła się wczoraj (13.03) tegoroczna edycja „Gitarą i...”. W tym roku impreza obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

„Gitarą i...” mimo upływu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem miłośników dobrej muzyki z wartościowym tekstem. Mimo że z biegiem lat festiwal ewaluował i na imprezie poza piosenką typowo turystyczną i poetycką pojawiły się inne gatunki muzyczne, nic nie straciła ona na swojej jakości.

Jej znakami rozpoznawczymi nadal pozostają: rodzinna atmosfera dzięki, której wśród publiczności można było spotkać przedstawicieli wielu pokoleń, dobry dobór wykonawców oraz - co podkreślało wiele osób, które zdecydowały się przyjechać do Borowic - klimat sprzyjający obcowaniu z muzyką.

Od jakiegoś czasu organizatorem przeglądu jest gmina Podgórzyn i to wójt Mirosław Kalata dokonał jego otwarcia. Potem na scenie pojawiła się Wolna Grupa Bukowina. Zespół, który w tym roku obchodzi swoje 47. urodziny zabrał obecnych w podróż w krainę łagodności. Żywa legenda wykonała, odśpiewane wraz z publicznością swoje hity takie, jak: „Rzeka”, „Idą ulicami ludzie” czy też „Majster Bieda”. Nie zabrakło też przychylnie przyjętych przez widownię nowszych utworów grupy.

Kolejnym wykonawcą dnia był Ralph Kamiński. Jego bardzo energetyczny i klimatyczny koncert, w trakcie, którego artyście towarzyszył liczny zespół instrumentalistów, również porwał borowicką publiczność. Na koniec dnia wystąpiła znana, gównie jako wokalistka grupy „Sistars” lecz mająca również już spory dorobek solowy, Natalia Przybysz.

Dziś drugi dzień „Gitarą i...”. Od godz. 19.00 wystąpią: grupa „Pod Strzechą”, Nula Stankiewicz, która zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, Piotr Bukartyk oraz na finał „Raz, dwa, trzy”. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group