Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9958
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Udane Dni Książki 2014 w Piechowicach

Wtorek, 20 maja 2014, 8:51
Aktualizacja: 9:00
Autor: Manu
Piechowice: Udane Dni Książki 2014 w Piechowicach
Fot. Organizator
Dobiegły końca tegoroczne Dni Książki w Piechowicach organizowane przez Piechowicki Ośrodek Kultury we współpracy z Dolnośląską Biblioteką Publiczną. Ideą nadrzędną jest rozwój czytelnictwa w regionie. Obok przygotowanego kiermaszu książki „za grosik”, program imprezy objął także dwa spotkania autorskie: z autorką książek dla dzieci Elizą Piotrowską oraz autorką opowiadań i poetką Ewą Pelzer.

- Od pięciu lat w ramach inicjatywy „Dyskusyjny Klub Książki” mieszkańcy Piechowic i nie tylko spotykają się, by rozmawiać o literaturze. W tym roku świętujemy Dni Książki dwa dni. Projekt ten przypomina również, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent – mówi Anna Kalisz, dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury. - To także okazja, by spotkać u nas “twarzą w twarz” popularnych autorów książek dla dzieci. To budzi duże zainteresowanie i niesie ze sobą wiele radości.

Podczas tegorocznych Dni Książki gościła poetka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumaczka języka włoskiego i krytyk sztuki Eliza Piotrowska. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła także Uniwersytet La Sapienza w Rzymie. Pisywała do czasopism dla dzieci - “Miś” i “Świerszczyk”. Ponadto współpracuje z poświęconym literaturze dla dzieci czasopismem “Ryms”. Ma na swoim koncie sporo nagród literackich, m.in. I nagrodę w ogólnopolskim telewizyjnym konkursie poetyckim 5-10-15 (1992).

Na spotkanie z Elizą Piotrowską przybyły dzieci z miejscowego Przedszkola Samorządowego nr 2 “Pod Czerwonym Muchomorem”. Przedszkolaki miały możliwość poznać bohaterów popularnej wśród najmłodszych serii “Tupcio Chrupcio”.

Drugim gościem Dni Książki była Ewa Pelzer, autorka opowiadań i tomików poezji. Od roku 2007 należy do Stowarzyszenia “W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”. Debiutowała w 2008 r. tomikiem poetyckim “Jesień kobiety”. Potem ukazały się jej kolejne cztery tomy poezji: “Na moment...”, “Z mgły do jasności”, “Złotą proporcję” i “Nie wszystko rozumiem”. Jej twórczość literacka związana jest z osobistymi doświadczeniami, emocjami i przeżyciami.

Oprócz możliwości udziału w spotkaniach autorskich mieszkańcy Piechowic skorzystali w tych dniach z oferty “książki za grosik”. Pomimo brzydkiej pogody kiermasz ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group