Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5391
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie w muzycznych klimatach Bożego Narodzenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 18 grudnia 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
W Filharmonii Dolnośląskiej odbył się koncert świąteczny zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze. Na widowni zasiadły głównie rodziny i najbliżsi występującej młodzieży, a także pedagodzy i pracownicy PSM z dyrektor Urszulą Borkowską na czele.

Koncert poprowadziła Agnieszka Cel. W repertuarze znalazły się najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy wykonywane przez młodych artystów. Jako pierwsze wystąpiło Trio smyczkowe w składzie: Ewa Pawlik (skrzypce), Marta Pawlik (skrzypce), Katarzyna Pawlik (altówka). Zabrzmiały świąteczne melodie: „O Tannenbaum”, „Jingle Bells”, „Oj maluśki , maluśki” oraz „Guten Abend, Gute Nacht”.

Trio waltorniowe przygotowane przez Marcina Rajkowskiego w składzie: Paula Ryczko, Paweł Nawrot, Marcin Rajkowski dało pokaz swoich możliwości w dwóch różnych pod względem charakteru kolędach: radosnym „Przybieżeli do Betlejem” i pełnym majestatu „Bóg się rodzi”. W tej kolędzie brzmienie waltorni w sposób szczególny oddało moc linii melodycznej.

Oklaskiwano także Zespół Kameralny, którego przygotowaniem zajął się Paweł Juryś. W skład zespołu weszli: Paweł Juryś (trąbka), Julian Szawel (trąbka), Michał Starak (trąbka), Joanna Żak (saksofon), Marcin Wołoszyn (saksofon), Wojciech Gąsowski (perkusja) oraz Agnieszka Sieczkowska (kontrabas). Młodzi muzycy zagrali „White Christmas”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”.

Występ Chóru Szkolnego pod dyrekcją Doroty Oleksyk przypomniał widzom melodię zarówno znaną jak i mało popularną. Uczniowie zaśpiewali „Mary Christmas, Darling” Franka Poolera i Richarda Carpentera oraz „Kolędę Krakowską”, do której muzykę skomponował Bartłomiej Krcha, słowa napisał Wojciech Sawicki. Na finał wystąpiła Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Eweliny Rożek. Kolędy jakie mogliśmy usłyszeć to mi. „W żłobie leży”, „Cicha noc” w opracowaniu M. Jaśkiewicza, „Mędrcy świata” czy „Hej, w dzień narodzenia”.

Adeptów muzyki nagrodzono zasłużonymi oklaskami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~aha 18-12-2010 17:40
W tekście jest błąd. Napisane jest, że na kontrabasie grała Agnieszka Sieczkowska, a na zdjęciach definitywnie widać, że był to chłopak. : )
~ 18-12-2010 23:23
może zmieniła płeć???:)))
~ 20-12-2010 23:29
Program również był inny. Graliśmy "Santa Claus is comming to town" i "Last Christmas", a to co jest napisane, to program ze strony filharmonii, który został zmieniony. Pozdro- kontrabasista :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group