Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7654
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł dla dzieci z Czadu. Pomóż i Ty

Środa, 6 stycznia 2016, 8:59
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł dla dzieci z Czadu. Pomóż i Ty
Fot. ZSRA
Już drugi rok z rzędu uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze wspomagają dzieci z krajów Trzeciego Świata. – W tym roku zbieraliśmy dary na rzecz dzieci z Czadu – relacjonują przedstawiciele szkoły. Akcję „Dar serca” przeprowadziła grupa uczniów z klasy IIa pod kierunkiem opiekuna projektu Renaty Sigrist.

- Przyłączyliśmy się do projektu i co roku zbieramy wymaganą kwotę, która następnie przekazywana jest tym, którzy nie mają prawie nic – mówią uczestnicy zbiórki.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zachęcają wszystkich mieszkańców stolicy Karkonoszy (i nie tylko) do włączenia się do akcji „Adopcja na odległość”.
- W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Grupowa „Adopcja na odległość” skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki dzieci i młodzieży. Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, zachęcamy do włączenie się w adopcję grupową – dodają przedstawiciele ZSRA.

Więcej informacji na temat adopcji na odległość można znaleźć pod adresem: http://www.misje.salezjanie.pl/index.php/dzialalnosc/adopcja-na-odleglosc/ogolnie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group