Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8899
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Uczniowie pisali dyktando po… angielsku

Niedziela, 31 maja 2015, 11:26
Aktualizacja: 11:40
Autor: Org
Mysłakowice: Uczniowie pisali dyktando po… angielsku
Fot. Organizator
Master of Dictation and Spelling Bee Competition to tytuł konkursu znajomości języka angielskiego, którego szósta edycja odbyła się w piątek (29.05) w Gimnazjum w Mysłakowicach. Wzięli w niej udział gimnazjaliści z: Kowar, Łomnicy, Karpacza, Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Jeleniej Górze oraz – rzecz jasna – uczniowie z Gimnazjum w Mysłakowicach. Organizatorem był Jacek Ziarkowski, anglista w Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach.

Zadaniem było napisanie dyktanda w języku angielskim. W czasie, gdy uczniowie pisali tekst zaczerpnięty z książki Jeremy Clarkson’a, zaproszeni opiekunowie mieli możliwość w towarzystwie kierownika administracji Gerarda Gałęskiego zwiedzenia wieży pałacu, w którym mieści się szkoła. Następnie, gdy nauczyciele zajmowali się sprawdzaniem napisanych prac, na wieżę udali się uczniowie.

W drugim etapie konkursu uczniowie wzięli udział w tzw. Spelling Bee Competition. Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty losując w trzech rundach wyrazy, które mieli przeliterować. Pierwsze miejsce zdobył Dawid Dudzik z Gimnazjum w Karpaczu, drugie Łukasz Orawiec z Gimnazjum w Mysłakowicach, a trzecie Adrian Janulewicz z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. Wyróżnieni zostali Wiktoria Rekić z Gimnazjum w Łomnicy oraz Filip Sikora z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy mogą się cieszyć z wygranych nagród. Były to: słowniki, gry komputerowe, fiszki, słuchawki oraz przenośne głośniki.

- Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni języka angielskiego oraz tzw. spellingu – podsumowuje organizator Jacek Ziarkowski. – Mam nadzieję, że uczniowie wyjeżdżają dzisiaj z Mysłakowic z przyjemnym doświadczeniem - dodaje.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach, księgarnia językowa Polanglo w Jeleniej Górze oraz Centrum Nauki Języka Angielskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group