Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5614
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie III LO mają otwarte serca i złote ręce

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 marca 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Wczoraj (20.03) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (III LO im. Śniadeckiego) zorganizowano kiermasz ozdób wielkanocnych, wykonanych przez uczennice, działające w wolontariacie. Była to pierwsza część przeznaczona dla uczniów, a za tydzień zaproszeni zostaną rodzice. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

To kolejna akcja zorganizowana przez wolontariuszy szkoły, działających od czterech lat w ramach dolnośląskiego programu „My dla Świata”. Koordynatorką tych działań jest pedagog Bożena Fijałkowska.

- Tym razem pieniądze uzyskane za prześliczne, misternie wykonane jajka, kurczaczki czy zajączki zostaną przekazane na hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory we Wrocławiu - informuje koordynator wolontariatu Bożena Fijałkowska. – W minionych latach za środki uzyskane ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych kupione zostały paczki żywnościowe dla ubogich rodzin – dodaje B. Fijałkowska.

Warto dodać, że wolontariusze III LO mają na swoim koncie ogrom działań na rzecz potrzebujących. Jednym z nich jest pomoc osobom starszym w dostaniu się do lekarza, urzędu czy sklepu. To nie jedyne działanie tej grupy. Uczniowie co roku koncertują dla podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas. Młodzież pomaga również dzieciom z Domu Dziecka „Nadzieja” w odrabianiu lekcji, organizuje "Mikołajki". Również cyklicznie uczniowie odwiedzali i wspierali w zmaganiu się z chorobą podopiecznych W ZOL-u Caritas. Wolontariuszki cały rok szkolny prowadziły naukę tańca dla uczennic Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych na Kruszwickiej. Każdego roku w grudniu obdarowują ciastem świątecznym podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta.

Inne działania podjęte przez wolontariuszy z III LO to: pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, zbiórka nakrętek dla dziewczynki z Brzegu Dolnego na jej rehabilitację oraz zbiórka odzieży i żywności dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej koło Świeradowa, a także działania w środowisku szkolnym z okazji Dnia bez papierosa, AIDS. Wolontariusze zorganizowali w szkole akcję pt. „Uratuj czyjeś Życie” dotyczącą honorowego dawcy szpiku kostnego i wyrażenia woli oddania własnych organów do przeszczepu, wspartą przez Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jelgor 21-03-2013 13:54
Brawo kochana młodzieży,tak trzymać.
~MaćkoPL 21-03-2013 15:31
O widzę, że moje eLO już nawet nie udaje, że jego ukończenie da komuś dobry start na lepszej uczelni niż KK czy dobre podstawy do rozwoju zawodowego, od razu przyzwyczajają młodzież do pracy za darmo. Robienie ozdób świątecznych kojarzy mi się z podstawówką i gimnazjum, czy w liceum nie powinniśmy się już zajmować poważniejszymi rzeczami? Pracodawcy mają w dupie ich wolontariaty - serio. Jak ktoś ma ciepłe serduszko to sam się zgłosi do hospicjum czy jakiejś fundacji i tam będzie pomagał. Rolą szkoły jest to, żeby kilka lat po jej ukończeniu to serduszko nie wystygło ze zgryzoty na bezrobociu. No ale co to może obchodzić Panią pedagog o aparycji gwiazdy TVN, dzieciaki zdobywają bezcenne umiejętności robiąc wydmuszki, a ona spija śmietankę za dobroczynność - Śniadecki znaczy jakość...
~do MaćkoPL 21-03-2013 18:34
Uczelnia nie jest na najgroszym poziomie. skończyłem ją i jestem na politechnice. Rozszerzona matma dużo dała(szczególnie czuję to na a...lizie matematycznej), a co do wolontariatu to nie jest takie złe, jak się 3 razy zwolnisz z lekcji (tyle trzeba było aby dostać papier wolontariatu), to nic się nie stanie. W szukaniu pracy nic nie pomaga.
~ 21-03-2013 20:52
Przepiękne. Gratuluję pomysłu i inicjatywy na tak szczytny cel!!!
~JR do MaćkoP 22-03-2013 7:53
Szanowny Studencie Politechniki, badania naukowe dowodzą, że podczas nauki w szkole aktywna jest głównie lewa półkula mózgu, prace takie jak wykonują wolontariuszki aktywizują prawą półkulę. Synchronizacja poprawia wyniki w nauce i jest zalecana. Ponadto rozwija się kreatywność. Ja jako pracodawca bardzo cenię kreatywnych pracowników. Pozdrawiam i życzę sukcesów na studiach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group