Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9833
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie III LO mają otwarte serca i złote ręce

Czwartek, 21 marca 2013, 7:46
Aktualizacja: 7:58
Autor: Angela
Jelenia Góra: Uczniowie III LO mają otwarte serca i złote ręce
Fot. Organiatorzy
Wczoraj (20.03) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (III LO im. Śniadeckiego) zorganizowano kiermasz ozdób wielkanocnych, wykonanych przez uczennice, działające w wolontariacie. Była to pierwsza część przeznaczona dla uczniów, a za tydzień zaproszeni zostaną rodzice. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na rzecz dzieci chorych na nowotwory.

To kolejna akcja zorganizowana przez wolontariuszy szkoły, działających od czterech lat w ramach dolnośląskiego programu „My dla Świata”. Koordynatorką tych działań jest pedagog Bożena Fijałkowska.

- Tym razem pieniądze uzyskane za prześliczne, misternie wykonane jajka, kurczaczki czy zajączki zostaną przekazane na hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory we Wrocławiu - informuje koordynator wolontariatu Bożena Fijałkowska. – W minionych latach za środki uzyskane ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych kupione zostały paczki żywnościowe dla ubogich rodzin – dodaje B. Fijałkowska.

Warto dodać, że wolontariusze III LO mają na swoim koncie ogrom działań na rzecz potrzebujących. Jednym z nich jest pomoc osobom starszym w dostaniu się do lekarza, urzędu czy sklepu. To nie jedyne działanie tej grupy. Uczniowie co roku koncertują dla podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas. Młodzież pomaga również dzieciom z Domu Dziecka „Nadzieja” w odrabianiu lekcji, organizuje "Mikołajki". Również cyklicznie uczniowie odwiedzali i wspierali w zmaganiu się z chorobą podopiecznych W ZOL-u Caritas. Wolontariuszki cały rok szkolny prowadziły naukę tańca dla uczennic Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych na Kruszwickiej. Każdego roku w grudniu obdarowują ciastem świątecznym podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta.

Inne działania podjęte przez wolontariuszy z III LO to: pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, zbiórka nakrętek dla dziewczynki z Brzegu Dolnego na jej rehabilitację oraz zbiórka odzieży i żywności dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej koło Świeradowa, a także działania w środowisku szkolnym z okazji Dnia bez papierosa, AIDS. Wolontariusze zorganizowali w szkole akcję pt. „Uratuj czyjeś Życie” dotyczącą honorowego dawcy szpiku kostnego i wyrażenia woli oddania własnych organów do przeszczepu, wspartą przez Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group