Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 7040
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uczennica z Kostrzycy w Belwederze

Sobota, 13 grudnia 2014, 9:07
Aktualizacja: 9:11
Autor: SP Kostrzyca
Region: Uczennica z Kostrzycy w Belwederze
Fot. Archiwum Szkoły
Klaudia Kędzierska, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kostrzycy została laureatką konkursu „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”, realizowanego w ramach akcji Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych. Idea ta objęta jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Klaudia wraz z mamą Anną Kędzierską oraz nauczycielką Barbarą Marszałek-Szurek- koordynatorką konkursu w szkole, zwiedziła m.in. gmach Sejmu, Belweder, gdzie miało miejsce spotkanie z Panią Anną Komorowską. W ramach nagrody eksperymentowała również w Centrum Nauki Kopernik.

Na konkurs wpłynęło ponad 17 tysięcy prac, wykonanych przez uczniów klas I-VI. Pani Prezydentowa uznała to za dowód na to, jak ważny i żywy jest ten temat wśród wszystkich rodaków. Pogratulowała również jury, że sprostało tak trudnemu zadaniu, jakim z pewnością było wyselekcjonowanie spośród tak wielu tylko 12 prac - powiedziała Małżonka Prezydenta RP.

Dyrektor szkoły Joanna Olejniczak podkreśla, iż ta wygrana pomaga jeszcze skuteczniej zwrócić uwagę na prawa dziecka, szczególnie w 25. rocznicę przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka, której projektodawcą była Polska. - Nie pierwszy raz cieszymy się z sukcesów naszych uczniów w konkursach plastycznych o szerokim – nawet europejskim- zasięgu, ale ta wygrana jest rzeczywiście wyjątkowa. Z pewnością przyczynia się do tego wizyta w Belwederze – podkreślała.

- Cieszy fakt, iż niezbędne informacje o zasadach konkursu otrzymali też rodzice naszych uczniów, co przyczyniło się do propagowania praw dzieci również wśród dorosłych. Zainteresowanie uczniów, a przede wszystkim to ogromne wyróżnienie pracy Klaudii oraz możliwość wyjazdu i zwiedzania siedziby władz naszego kraju przerosło moje najśmielsze oczekiwania - opowiada opiekunka Samorządu Uczniowskiego Barbara Marszałek-Szurek.

Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka, wspierają członkowie komitetu honorowego konkursu:
Cezary Grabarczyk - minister sprawiedliwości,
Joanna Kluzik – Rostkowska – minister edukacji narodowej,
Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf – pierwszy prezes Sądu Najwyższego,
Marek Michalak – rzecznik praw dziecka,
Andrzej Seremet – prokurator generalny,
Prof. dr hab. Roman Hauser – przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa,
Anna Andrzejewska – pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny
Janusz Stawiarski – dyrektor Wydawnictwa Rodzina i Prawo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group