Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3816
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczennica „Ekonoma” mistrzynią hotelarstwa

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Sobota, 20 listopada 2010, 7:35
Aktualizacja: 7:36
Autor: Angela
Fot. Archiwum szkoły
Trzeci raz z rzędu Zespół Szkół Ekonomiczno–Turystycznych zajął pierwsze miejsce w Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich. Tym razem bezkonkurencyjna w obsłudze hotelowych gości oraz znajomości wiedzy związanej z tą branżą okazała się Paulina Kurpiel z kl. IV b. Jej koleżanka, Wiktoria Dwojak w ćwierćfinale zajęła miejsce jedenaste.

Na Potyczki Hotelarskie złożyły się trzy etapy: pierwszy z nich był etapem szkolnym w postaci testu. 49 pytań wymagało wiedzy z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie, marketingu, obsługi komputera, ekonomii i prawa w hotelarstwie oraz usług turystycznych.

Z każdej szkoły do kolejnego etapu przechodziły dwie osoby z największą liczbą punktów. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze spośród 34 uczniów do ćwierćfinału zakwalifikowały się Paulina Kurpiel z kl. IV b oraz Wiktoria Dwojak z III b. Uczennice musiały najpierw rozwiązać test ćwierćfinałowy złożony z 50 pytań, a następnie przystąpić do półfinałowych zadań praktycznych.

– Były to zadania sprawdzające umiejętności z zakresu obsługi gościa w recepcji w wybranym języku obcym w ciągu 10 minut. Ocenie podlegały fachowość, uprzejmość, asertywność, skłonność do pomocy, mowa ciała, pomysłowość rozwiązywania problemów, dbałość o wizerunek hotelu i zadowolenie gości, a także umiejętność rozmowy w języku obcym – mówi Barbara Cymańska-Garbowska, nauczyciel ZSET w Jeleniej Górze.

W półfinale uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów, a do finału zakwalifikowało się tylko pięciu najlepszych. Zadania w części finałowej dotyczyły nakrycia stołu do śniadania i obiadu. Baczne oko jury sprawdzało każdy szczegół: sprawdzenie zastawy, dobór porcelany, szkła, sztućców oraz ich prawidłowe ustawienie. Ważna była też rytmiczność pracy, sposób i kierunek poruszania się sposób przygotowania i przenoszenia porcelany oraz optymalizacja drogi. W ogólnej punktacji indywidualnej zwyciężyła Paulina Kurpiel, która zajęła pierwsze miejsce.

Do konkursu jeleniogórskie uczennice przygotowywały Monika Wachowicz (j. angielski), Irena Oleńkiewicz (obsługa konsumenta) oraz Barbara Cymańska – Garbowska. Nad całością czuwały dyrektor ZSE-T, Joanna Marczewska i wicedyrektor Maria Witkowska.

Dolnośląski Konkurs Hotelarski przeznaczony był dla uczniów technikum hotelarskiego i szkół policealnych kształcących w zawodzie technik hotelarstwa.
Jak co roku turniej zorganizowany został przez Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu przy współudziale Hotelu Maria.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mmm 20-11-2010 8:12
Mam pytanko troche z innej beczki. Jakie trzeba miec uprawnienia lub kursy do prowadzenia auto-lawety? (iveco daily) Posiadam kategorie B i C. Z gory dzieki. Pozdrawiam.
~absolwent 20-11-2010 9:09
Brawo! Gratulacje dla laureatki DPH i dla nauczycielek przygotowujących do turnieju. Życzę wielu dalszych sukcesów.
~naucz. I LO 20-11-2010 9:19
Garatuluję Laureatce, Profesorom i Dyrekcji.
~też lotnik 20-11-2010 11:40
A ja gratuluję po pierwsze Viki - jest jako ta żaba: piekna i taaaka mądra!
~kolezanka 20-11-2010 14:16
Paulinka gratuluje:)
~Zdzich 20-11-2010 15:03
Musisz mieć B+E to ciągnięcia lawety.
~Do Zdzich 20-11-2010 17:37
To auto nie posiada lawety niskopodwoziowki ciagnietej, jedno miejsce na jedno auto nad blizniakami z tylu za szoferka. Pytanie: czy trzeba miec kurs na przewoz rzeczy??. Pzdr.
~do mmm 21-11-2010 7:53
oczywiscie ze trzeba mieckrs na przewoz rzeczy, jezel masprawko wydanerzed 09.2009 totwijitozaicyc natomist jezlimaz wydane pozniej to spolczia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group