Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7116
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michałowice: Uczcili Światowy Dzień Marszu w Michałowicach

Środa, 30 października 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Michałowice: Uczcili Światowy Dzień Marszu w Michałowicach
Fot. Marta Głowala, UM Piechowice
Ponad sto osób z Podgórzyna, Sobieszowa, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i Piechowic wzięło udział w V Rodzinnej Paradzie Nordic Walking, zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Marszu w Michałowicach przy Schronisku Młodzieżowym Złoty Widok.

– To była wspaniała zabawa, spacer dla zdrowia, będący jednocześnie świetnym sposobem na wypoczynek – mówił Grzegorz Rybarczyk, radny powiatu jeleniogórskiego, który współorganizował imprezę.
W ramach parady odbyło się szkolenie oraz wspólne ćwiczenia z instruktorem, konkurs wiedzy o regionie, zabawy i atrakcje dla najmłodszych m.in. tor gokartowy i przejażdżki na kucyku ze Stajni Chevalier w Piechowicach.

- Wiele dzieci wzięło udział w paradzie, podczas której mogły nauczyć się poprawnego chodzenia z kijami. W konkursie o regionie pierwsze miejsce zajęły wszystkie grupy, biorące w nim udział, bo dobrze znały Kotlinę Jeleniogórską. Pytania dotyczyły pałaców w regionie, Karkonoskiego Parku Narodowego, Karkonoszy, Śnieżki czy też sposobu zachowania się na szlakach górskich. Nie zabrakło konkursów plastycznych – powiedział Grzegorz Rybarczyk.

- Dopisała nam wspaniała pogoda, dzięki której podziwialiśmy piękne widoki – dodał.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Piechowice, Stowarzyszenie Michałowice oraz radny Rady Miasta Bogdan Widak. Imprezę objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group