Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6020
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczcili Światowy Dzień Marszu w Michałowicach

Wiadomości: Michałowice
Środa, 30 października 2013, 7:33
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Fot. Marta Głowala, UM Piechowice
Ponad sto osób z Podgórzyna, Sobieszowa, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i Piechowic wzięło udział w V Rodzinnej Paradzie Nordic Walking, zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Marszu w Michałowicach przy Schronisku Młodzieżowym Złoty Widok.

– To była wspaniała zabawa, spacer dla zdrowia, będący jednocześnie świetnym sposobem na wypoczynek – mówił Grzegorz Rybarczyk, radny powiatu jeleniogórskiego, który współorganizował imprezę.
W ramach parady odbyło się szkolenie oraz wspólne ćwiczenia z instruktorem, konkurs wiedzy o regionie, zabawy i atrakcje dla najmłodszych m.in. tor gokartowy i przejażdżki na kucyku ze Stajni Chevalier w Piechowicach.

- Wiele dzieci wzięło udział w paradzie, podczas której mogły nauczyć się poprawnego chodzenia z kijami. W konkursie o regionie pierwsze miejsce zajęły wszystkie grupy, biorące w nim udział, bo dobrze znały Kotlinę Jeleniogórską. Pytania dotyczyły pałaców w regionie, Karkonoskiego Parku Narodowego, Karkonoszy, Śnieżki czy też sposobu zachowania się na szlakach górskich. Nie zabrakło konkursów plastycznych – powiedział Grzegorz Rybarczyk.

- Dopisała nam wspaniała pogoda, dzięki której podziwialiśmy piękne widoki – dodał.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Piechowice, Stowarzyszenie Michałowice oraz radny Rady Miasta Bogdan Widak. Imprezę objął patronatem honorowym wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Rico 30-10-2013 8:26
Nie wiem dlaczego ale zawsze ludzie idący z kijkami mnie śmieszą.Z jednej strony to może dobrze ,że pobudzają siebie i innych do aktywnego wypoczynku, do ruchu , z drugiej strony zastanawiam się ile hałasuje taka grupa idąca z , a ile bez kijków. Nie wiem może mi to kiedyś przejdzie bo sam jestem narciarzem i snowbordzistą......
~biolog 30-10-2013 16:53
Jak chcą chodzić jak łamagi na starość to niech podpierają się kijkami. Chodzenie z kijkami jest wbrew naturze i ewolucji, człowiek nie podpiera się przy chodzeniu tak gdzieś już od kilku milionów lat, tj. gdy z małpy przekształcił się w homo sapiens. Niektórzy widać cofają się w rozwoju, zamiast iść do przodu.
~do wyżej 30-10-2013 19:18
O kurna chata, wieści przeczytane z nius kwika i wyplute? Od kiedy małpy podpierają się kijkami, wszystkie znane mi malpy z zoo i telewizorni podpierają się gorną kończyną . Czasami , bo nie zawsze.A na starość ...starość nie radość....dopada wszystkich, chyba że ktoś szzęśliwie za młodu zejdzie, z całą gracją i elegancją, wyprostowany jak ewolucja niekt orym każe...
~ 30-10-2013 19:31
Acha i jeszcze jedno , pani pseudo biolog, bez odbioru .bo nie dysponuje pani podstawową umiejętnością uczoną już w podstawówce, czytania ze zrozumieniem... Weż kobito naucz się tej umiejętności... Nie fatyguj się , bez odbioru
~ 31-10-2013 13:01
A pilka nozna? Lyzwy? narty? tenis? czy to zgodne z ewolucja? ech, sportowcy-....jestem ciekaw, jakie wy sporty uprawiacie, jesli NW tak krytykujecie, powolujac sie na...ewolucje. Pewnie gaciosiedzenie komputerowe. Zalosni jestescie, nie widzicie, ze w Polsce malo kto uprawia sport.Ale najwazniejsze napisac o ewolucji. To takie madre slowo.
~ 31-10-2013 13:06
30-10-2013 08:26 | ~Rico | *.internetdsl.tpnet.pl (95.51.*.*) Nie wiem dlaczego ale zawsze ludzie idący z kijkami mnie śmieszą...a mnie smiesza 30-letnie polskie grubasy, ktore nawet po piwo do Biedronki jada samochodem. Polacy to jeden z najbardziej niesportowych narodow. Kazdy po 40-tce w tym kraju ma nadcisnienie.
~polosiedziak 31-10-2013 14:32
"200 tysięcy osób rocznie umiera z powodu chorób układu krążenia – twierdzą kardiolodzy. To najczęstsza przyczyna śmierci Polaków. Nie pomagają ani coraz lepsza diagnostyka, ani coraz nowocześniejsze metody leczenia. Przyczyny? Stresy, mało ruchu, niewłaściwa dieta, nadwaga – wylicza dr Jerzy Adamus z Centrum Medycznego Ostrobramska. Polacy to bardzo nieruchliwy i niesportowy naród-dodaje."
~Jan 2-11-2013 14:19
Biolog ma rację. Naturalnych reguł ewolucji nie przeskoczymy. Uwstecznienie w zakresie koordynacji mięśniowo-ruchowej musi pociągać za sobą zaburzenia anatomiczne, które niekoniecznie muszą ujawniać się od razu. Jest to oczywiste dla każdego, kto ma jakieś pojęcie o anatomii człowieka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group