Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7792
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciekał przed kontrolą drogową

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 12:40
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2020, 8:40
Autor: 112
Jelenia Góra: Uciekał przed kontrolą drogową
Fot. Archiwum
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego podejrzanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego, znieważenie funkcjonariuszy oraz spowodowanie kolizji z radiowozem.

Policjanci podczas nocnego patrolu na ul. Wolności w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Opel, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, więc postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i dali mu sygnał do zatrzymania.

Kierujący zatrzymał się, a gdy policjanci podchodzili do auta, ten gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Kierowca jechał z dużą prędkością, łamał przepisy ruchu drogowego, przez co stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników. Podczas ucieczki przyspieszał i gwałtownie hamował, zajeżdżał drogę i doprowadził do zderzenia z radiowozem, próbując zepchnąć go z drogi.

W wyniku uderzenia w radiowóz uciekający stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji. Tam go policjanci zatrzymali. Kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony, agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Jego zachowanie wskazywało że mógł kierować będąc pod działaniem środków odurzających. Przyznał się, że chwilę wcześniej zażył metamfetaminę. W związku z tym pobrano mu krew do badań. W trakcie czynności okazało się, że 26-latek kierował wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go do 2022 roku oraz celowo zmienił tablice rejestracyjne w aucie.

Teraz za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie on również za to przestępstwo.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
3
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group